Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #146  
Παλιά 27-05-13, 19:36
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορει να σε παρακολουθησει κανεις!!! Πετας!!

Βρε δεν ειπαμε τα φυτα να μην τα βγαλεις ολα απο τις γλαστρες αλλα να γινει σταδιακα?

σταδιακα εγινε,το ενα μετα το αλλομεχρι στιγμης η μονη απωλεια φαινεται να ειναι το εκουιζετουμ.θα δειξει ομως γιατι αποτι εχω διαβασει ειναι ανθεκτικο φυτο και υπαρχουν μικρα βλασταρια να ξαναμεγαλωσει.θα δειξει.

Τεσπα.. το θεμα τωρα ειναι οτι την λιμνουλα δεν την αλφαδιασες κατι το οποιο επρεπε να γινει. Δεν αναφεραμε κατι πανω σ'αυτο απο την αρχη γιατι το θεωρησαμε αυτονοητο

οχι δεν την αλφαδιασα.το σκεφτηκα να το κανω αλλα δεν το εκανα γιατι δε πιστεψα οτι θα υπηρχε τετοια διαφορα.υπαρχει ομως ενα σημειο στο αυλακι,(το προτελευταιο ανοιγμα) που φαινεται να ειναι χαμηλοτερο.το νερο περναει πιο ευκολα αποκει και δεν φτανει στο τελευταιο.εμενα μου φαινεται οτι ειναι εργοστασιακο το θεμα.αλλα σιγουρα το οτι δεν αλφαδιαστηκε δεν βοηθαει...

Αν ηταν αλφαδιασμενη νομιζω δεν θα ειχαν προβλημα οι εξοδοι του καναλιου και θα εβγαινε η ιδια ποσοτητα νερου απ'ολες.
Μην με βρισεις υπαρχει περιπτωση να αλφαδιαστει??

υπαρχει περιπτωση αν την αδειασω.αλλα μου φαινεται πολυς κοπος για το τιποτα.παλι εκεινο το σημειο θαναι πιο χαμηλο και θα πρεπει να κατεβασω τη σταθμη κιαλλο.ισως να το κλεισω αυτο το ανοιγμα καπως.

Οσον αφορα το νερο κανε λιγη υπομονη και μην πανικοβαλλεσαι...

το νερο το βλεπω και εχει βελτιωθει τωρα.δε βιαζομαι γιαυτο, ειναι το λιγοτερο
Τι κυκλοφορητη πηρες? Μου κανει εντυπωση παντως η ροη του...
ο κυκλοφορητης ειναι eheim 1000.

θα αφαιρεσω και λιγη ελαφροπετρα και θα δω τωρα,γιατι εχω την εντυπωση οτι εχω βαλει πολυ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 10 queries