Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 17-05-13, 07:19
Giwrgos5 Ο χρήστης Giwrgos5 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Περιοχή: αρτεμιδα [λουτσα]
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

καλημερα και απο μενα. εγω εχω ακουσει πολλες φορες απο ανθρωπους που ειναι γνωστες των πραγματων (υποτιθετε) οτι το peppering ειναι αποτελεσμα ασυμβατοτητας χρωματων δηλ οταν γινετε διασταυρωση μπλε με κοκκινο πχ. και μου εχει τυχει και σε μενα σε ενα ζευγαρωμα που ειχα κανει pigeon με tircouaze. σιγουρα και αυτο που λεει ο γιωργος ειναι σωστο, γιατι τα λεγομενα καθαρα ψαρια δεν εχουν ιχνος peppering επανω τους. και το φοντο επιρεαζει κατα καποιο τροπο ειδικα στα ανοιχτοχρωμους δισκους και αν καποιος το ψαξει θα δει οτι ολοι οι εκτροφεις τα εχουν σε ανοιχτοχρωμα ενυδρεια. οσο για το φαγητο (το λεω απο προσωπικη εμπειρια) εχω μεγαλωσει δισκακια τα οποια ειναι τωρα 18 μηνων και σε μεγεθος 12-13π χωρις την ουρα μονο με καρδια. ξαναλεω οτι ειναι προσωπικη μου αποψη για να μην αρχισουμε παλι αψιμαχιες. σημειωτεον οτι δεν εχουν αρωστησει ποτε. και εχω μεγαλωσει και μικρα με διαφορες αλλες τροφες του εμποριου και το αποτελεσμα δεν ηταν και τοσο καλο. και οταν ηταν σε φαση αναπτυξης τα μικρα εκανα 90% αλλαγη νερου καθε μερα. ξαναλεω οτι ειναι προσωπικες μου αποψεις!!!!! παραθετω και 2-3 φωτο για του λογου το αληθες. ειδικα ο δευτερος δεν εχει φαει ποτε ξηρη τροφη.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  029.jpg
Εμφανίσεις:  368
Μέγεθος:  43,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  041.jpg
Εμφανίσεις:  384
Μέγεθος:  60,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  046.jpg
Εμφανίσεις:  349
Μέγεθος:  65,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  062.jpg
Εμφανίσεις:  340
Μέγεθος:  54,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 12 queries