Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 13-05-13, 18:50
Το avatar του χρήστη chrisvari
chrisvari Ο χρήστης chrisvari δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Περιοχή: ΒΑΡΗ
Μηνύματα: 302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο controller απο ebay κανει γυρω στα 20 δολλαρια, ας πουμε 17-18 ευρω. Απο εναν προμηθευτη που εχω παρει 3 φορες, σε 10 μερες τον εχω στο σπιτι μου. Ανεμιστηρακια προσωπικα παιρνω τα απλα 8Χ8 απο το πλαισιο με 3.90, αν θυμαμαι καλα. Τροφοδοτικο γυρω στα 5 ευρω. Μια κατασκευη με 2 ανεμιστηρακια, συνολο γυρω στα 30-35ευρω maximum.

Συνολο:πολυ φθηνοτερα απο τα 85 ευρω. Απλα, αν αφησουμε να κανουμε την κατασκευη ενω η θερμοκρασια εχει φτασει στους 30 βαθμους, θα πρεπει να δωσουμε οσα εδωσες. Αν το εκανες νωριτερα, θα ειχε βγει πολυ πιο φθηνο.
Ετσι όπως λέει ο Θωδωρής είναι οι τιμές
είμαι κι εγώ ένας απο αυτούς που δεν φρόντισε έγκαιρα και τώρα περιμένω controller (έχει φύγει απο κίνα 03 του μήνα) κι εύχομαι να μην ανέβει τρελά η θερμοκρασία.μέχρι τώρα μέχρι και 32 βαθμούς έξω και με ανοιχτό καπάκι και με μικρότερη φωτοπερίοδο έχω σταθερά 25 βαθμούς.όπως είπαν τα παιδιά ένας controller,4 ανεμιστηράκια,ένα τροφοδοτικό μου στοίχισαν ακριβώς 40 ευρώ.άντε αν πάρεις και 4 φίλτρα σκόνης και 4 αντικραδασμικές βάσεις να πας στα 65 ευρώ.τα τελευταία δεν είναι απαραίτητα,αλλά αφού κάνεις που κάνεις τη δουλειά καλό είναι να τα βάλεις.εγώ τα έχω αγοράσει όλα και περιμένω τον κινέζο για να γίνει η εγκαυάσταση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 10 queries