Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 26-04-13, 22:17
Το avatar του χρήστη silve992
silve992 Ο χρήστης silve992 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-07-2012
Περιοχή: Βόλος - Νέα Αγχίαλος
Μηνύματα: 283
Προεπιλογή

Παιδιά ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας! Το ενυδρείο είναι κανονικά γεμάτο με νερό, στις φωτογραφίες υπάρχουν και τα ψαράκια μέσα...

Όσον αφορά την διακόσμηση, φυτά δε θα βάλω. Διάλεξα αυτά τα ψάρια τα οποία δεν χρειάζονται φυτά και ρίζες (τουλάχιστον απ' ότι γνωρίζω δεν είναι απαραίτητα). Η άμμος αυτό το κυματιστό που κάνει μου αρέσει προσωπικά, γούστα είναι εξάλλου καθώς πιστεύω πως είναι και πιο φυσικό το αποτέλεσμα. Αν και όπως είπε και ο nazgul θα την κάνουν την άμμο όπως θέλουν τα multies. Έχουν αρχίσει ήδη να σκάβουν ακόμα δε μπήκαν!

Φίλε nazgul, κελύφη θα βάλω περισσότερα με την πρώτη ευκαιρία. Προς το παρών από βδομάδα θα πάρω κατεψυγμένες τροφές τελικά γιατί με τα flakes δεν την παλεύουν τα ψαράκια. Τρίτη - Τετάρτη θα έχω και τις τροφές! Για τις πέτρες, στην ουσία μια είναι στον αέρα εντελώς. Αυτή που είναι δεξιά του ενυδρείου. Οι άλλες όλες πατάνε κάτω στην άμμο. Αν δω ότι σκάβουν πολύ εκεί θα την βάλω δίπλα. Thanks για την διευκρίνιση!


-------------------------
Παιδιά μια ερώτηση όσον αφορά την καθαριότητα του βυθού. Όσο να 'ναι θα λερώνει σιγά σιγά. Πως θα τη καθαρίζω, υπάρχει τρόπος; Βλέπω πως μόλις έβαλα τα ψάρια, πετάνε έξω μερικά υπολείμματα από τα κελύφη που έμειναν. Και γενικά, τροφές, τα σκ...α όλα αυτα θα λερώνουν. Η σκούπα βυθού κάνει δουλειά; Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Μήπως ανακατεύει πολύ την άμμο και γίνεται χαμός; Γιατί αν την ανακατεύω βλέπω ότι θολώνει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη silve992 : 26-04-13 στις 22:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 10 queries