Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #56  
Παλιά 12-04-13, 10:59
Το avatar του χρήστη boutas ski
boutas ski Ο χρήστης boutas ski δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

ναι τα σφουγγαρια τα αλλαζω μολις πιασουν εστω και λιγο βρωμια. με το "παλιο" μετα απο 1 μηνα ηθελαν αλλαγμα, πιο μπροστα βγαιναν οπως τα εβαζα. τωρα στο καινουργιο θα φανει ποσο συχνα θελουν αλλαγες.
-------------------------
μαιστα.... κοιτα και γω πιστευω οτι οι μικροοργανισμοι που ηταν στο φιλτρο μεσα πηγαν περιπατο με το καινουριο οποτε ισως να φταιει οντως αυτο....
τι να πω και αυτα τα υγρα την ψυχη μου βγαλαν....την αλλη βδομαδα λογικα θα τα εχω
-------------------------
Καλημερα στην παρεα...!!

Λοιπον εχθες μετα απο προτροπη του discus fun εβαλα πισω το αρρωστο ψαρακι και απο την ωρα που τον εβαλα δεν εχει κατσει κατω κολυμπαει κτλ ΑΛΛΑ εχει ακομα 3-4 σημαδια ich και την θεραπεια την σταματησα την τεταρτη (τελευταια μερα που εβαλα σταγονες) τι κανω τωρα που τα σημαδια δεν εχουν φυγει απο πανω του? Ακομα η ουρα του τα 2 απο τα 4 ουριαια πτερυγια εχουν ψαλιδιστει λιγο και το στομα του ειναι ακομα στραβο απο την μια μερια, προς τα μεσα εχει μπει για την ακριβεια.
Πρεπει να ξαναβαλω φαρμακο ή οχι ? εστω και την μικρη δοσολογια της "επεκτασης της θεραπειας" που λενε οι οδηγιες

Το κακο ειναι οτι σημερα πρεπει να φυγω εκτακτως εκτος πολης για 3 μερες και τουλαχιστον να ξερω και να δωσω σαφεστατες οδηγιες να το φροντησουν το ψαρακι. Μην ξαναρρωστησει και κολλησουν και τα αλλα παλι (γιατι το αλλο χρυσοψαρο ειχε και αυτο 1-2 σημαδια αλλα εφυγαν απο την πρωτη μερα αγωγης κι ολας )

Ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο,το ενδιαφερον και τον χρονο που δειχνετε σε μενα και στα ψαρια μου..!!
-------------------------
Ηρθαν και τα υγρα τεστ...!! το μεσημερι θα γινει μετρηση

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boutas ski : 12-04-13 στις 10:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01403 seconds with 11 queries