Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 11-04-13, 15:45
Το avatar του χρήστη Αντζι
Αντζι Ο χρήστης Αντζι δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2013
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Oι θανατοι δεν οφειλοντε στο 0.05 νιτρωδων,οχι βεβαια οτι αυτο ειναι ευχαριστο,αλλα στο οτι τα φουρκατα σου ηταν μαλλον σε κακη κατασταση.
Αν ηταν θεμα νιτρωδων οι τετερντινες θα ειχαν χαιρετησει πιο πριν.
Μην βαλεις τιποτε αλλο μεσα επι της παρουσης.
Παρε απο καποιον μπολι να μπολιασεις το φιλτρο,εως τοτε αλλαγες ανα 2 μερες.
Εχε το νου σου να βγαζεις εξω τα νεκρα ψαρακια.
Χωρις λιπασμα για μερικες μερες δεν παθαινεις τιποτα απολυτως.
Για τα φουρκατους μην παρεις παλι απο αυτα που ειχες παρει και πεθαινουν,προφανως ειναι αρρωστα ή πολυ ταλαιπωρημενα,πηγαινε σε μερικες μερες παλι να δεις απο εκει που τα αγορασες ποσα του εχουν μεινει και ρωτα αν ειχε απωλειες και αυτος.

Τα εβγαλα οτι νεκρα ειδα και ψαχνω συνεχεια με τον φακο.Ειναι το προβλημα οτι αν ειναι κατω απο καμια πετρα η το ξυλο δεν φαινονται.Και μικρα ειναι και το χρωμα δεν βοηθα.
Τα πηρα απο γλυφαδα και σημερα θα παρω απο ηλιουπολη αλλα ειναι η ιδια παρτιδα γιατι απο γλυφαδα τους στελνουν....δεν ξερω τι να κανω...μηπως να μην τα παρω καθολου?
επισης πως γινεται να πεσουν τα νιτρικα τα οποια την προηγουμενη εβδομαδα ηταν πιο ψηλα?μου κανει εντυπωση αυτο.
οταν δηλαδη ενα ενυδρειο ειναι σχεδον στρωμενο πως ανατρεπεται αυτο?

ταμπλετα για τα stiphodon να βαλω η οχι?
-------------------------
τα stiphodon που μου εχουν κρατησει να τα παρω η να τους πω να τα κρατησουν εκει μεχρι νεωτερας??
δεν ειναι καλυτερα ομως να τα παρω και εστω να τα βαλω εγω καπου μονα τους παρα να ειναι στο πετ σοπ?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pink corall Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα εβγαλα οτι νεκρα ειδα και ψαχνω συνεχεια με τον φακο.Ειναι το προβλημα οτι αν ειναι κατω απο καμια πετρα η το ξυλο δεν φαινονται.Και μικρα ειναι και το χρωμα δεν βοηθα.
Τα πηρα απο γλυφαδα και σημερα θα παρω απο ηλιουπολη αλλα ειναι η ιδια παρτιδα γιατι απο γλυφαδα τους στελνουν....δεν ξερω τι να κανω...μηπως να μην τα παρω καθολου?
επισης πως γινεται να πεσουν τα νιτρικα τα οποια την προηγουμενη εβδομαδα ηταν πιο ψηλα?μου κανει εντυπωση αυτο.
οταν δηλαδη ενα ενυδρειο ειναι σχεδον στρωμενο πως ανατρεπεται αυτο?

ταμπλετα για τα stiphodon να βαλω η οχι?
-------------------------
τα stiphodon που μου εχουν κρατησει να τα παρω η να τους πω να τα κρατησουν εκει μεχρι νεωτερας??
δεν ειναι καλυτερα ομως να τα παρω και εστω να τα βαλω εγω καπου μονα τους παρα να ειναι στο πετ σοπ?

Και αλλο ενα.....ενταξει τωρα με πηρε πολυ απο κατω....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντζι : 11-04-13 στις 15:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02641 seconds with 11 queries