Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #76  
Παλιά 06-04-13, 21:33
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους μεν γιατι δεν ειναι υποχρεωμενοι (και γιατι παρακαλω, δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου δωσουν σωστη πληροφορια για αυτο που μου πουλανε? Αν αγοραζα δλδ αυτοκινητο πετρελαιου και μου απαντουσε οτι καιει και πετρελαιο και εβαζα και το κατεστρεφα, δεν θα ελεγα τιποτα επειδη ΄οφειλα να γνωριζω απο μονος μου΄ και ο πωλητης αυτοκινητων πριν απο αυτο, πουλαγε καρπουζια στη λαικη??? )
και τους δε, να δικαιοογουνται παρο οτι γνωριζουν οτι λενε ψεμματα,με τη δικαιολογια οτι ΄πρεπει να κανουν κι αυτοι οι κακομοιρηδες τζιρο για να μη χασουν τη δουλεια τους και να θρεψουν την οικογενεια τους΄ ????
Σπύρο αναφορικά με τους πωλητές, ξέρεις και ξέρω πως είναι άτομα σαν κι εσένα κι εμένα. Και πως στις περισσότερες περιπτώσεις είτε δεν γνωρίζουν το αντικείμενο (άρα υπάρχει πραγματική άγνοια - επομένως δεν αποτελεί παραπλάνηση του πελάτη), είτε γνωρίζουν το αντικείμενο ως ενα βαθμό, οφείλουν όμως να πουλάνε φάλαινες σε 30λιτρα ενυδρεία, γιατί διαφορετικά θα βρεθούν άνεργοι! Και ναι είναι κακομοίρηδες και ναι πρέπει να θρέψουν την οικογενεια τους. Ειδικά τη συγκεκριμένη εποχή...κανείς δεν αστειεύεται με το θέμα της εργασίας

Οσο για τους εμπόρους, μην συγκρίνουμε ανόμοια πραγματα. Τι σχέση έχει ένα αμάξι των 12.000 ευρώ με ένα χρυσόψαρο των 3 ευρω? Ο έμπορος πχ ενδρειακών προϊόντων πρέπει να βρει καθε τρόπο ώστε να ξαναβάλει τον πελάτη στο μαγαζί του . Άρα του πουλάει ασύμβατα ζωντανά, με σκοπό να χρειαστούν φάρμακα, δεύτερο ενυδρείο...κλπ

Ξαναλέω πως ο πελάτης οφείλει να πηγαίνει ενημερωμένος. Γιατί δλδ να πρέπει να γίνεται έρευνα αγοράς για ενα αυτοκίνητο και να μην γίνεται έρευνα αγοράς για ένα ενυδρείο ή ένα ψάρι? (αντιστροφή ερωτήματος )

Αν όλα αυτά πρέπει να μεταφερθούν σε νέο νήμα... do it
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01598 seconds with 11 queries