Θέμα: 200 λιτρα..
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 03-04-13, 09:44
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ikaria_jim Εμφάνιση μηνυμάτων
τι να πω παιδια....δεν ξερω δεν εχω ξανα κανει....αλλα δεν το βλεπω τοσο λογικο....μπορει να ειμαι λαθος....
-------------------------
κατι που δεν ειπα....το αλουμινιο οι διαστασεις του θα ειναι ισα ισα....τζαμι με τζαμι θα ειναι...δεν ξερω πως θα το κανει,αλλα μπορει να το βαλει μετα απ εξω...και να το δεσει....μηπως τωρα αλλαζει κατι?
κανονικα θα πρεπει να κατασκευαστει το ενυδρειο, να στεγνωσει, να δοκιμαστει(και εδω εχεις το πρωτο προβλημα)και μετα να μπει το πλαισιο των αλουμινιων

το θεμα ειναι πως θα το δοκιμάσεις χωρις κοντρες? και αν ανοίξει?

αν δεν το δοκιμάσεις βαλεις το αλουμίνιο το οποιο θα ειναι τσίμα τσίμα και μετα εχεις καπου διαρροή τι θα κανεις? θα κόψεις το αλουμίνιο?

εμενα η γνωμη μου ειναι να βαλεις κατω κοντρες οπως και ναχει γιατι αν θυμαμε καλα τα τζαμια σου θα τα βαλεις περιμετρικα του πατου και οχι πανω σε αυτον. και μια κοντρα επανω κεντρο οπως στο σχεδιο ποιο πανω, μετα απο 3 μέρες γεμίζεις νερό(σε θερμοκρασία δωματιου για να μην ιδρώσει το τζαμι και νομιζεις οτι απο καπου χανει) και το παρακολουθεις για διαρροες αν ολα ειναι οκ, τοτε ο αλουμινας παίρνει μετρα (γιατι μπορει σε καποιο σημείο να εχει λιγο παραπάνω σιλικονη και να εχεις μια διαφορά 1mm) και φτιάχνει τα πλαίσια ακριβός για να μπει φορετο
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01472 seconds with 11 queries