Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 30-03-13, 22:24
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τις φτωχες μου γνωσεις το ονομα dempsey δωθηκε στην συγκεκριμενη κιχλιδα λογω οτι η φυσιωγνωμια του προσωπου της ειναι και η επιθετηκοτητα της την κανουν να μοιαζει με τον πυγμαχο William Harrison "Jack" Dempsey ("The Manassa Mauler") (June 24, 1895 – May 31, 1983).Σωστα?
Πάρα ΠΟΛΥ σωστά.... αυτό "δείχνει" το πόσο άγρια είναι.... οπότε ΑΝ προσθέσεις και το τελικό μέγεθος που φτάνει καταλαβαίνεις ότι.... είναι ΛΑΘΟΣ η πρόταση σου... Θα σου προτεινα στον συνδυασμο που θα κανεις να υπαρχει σιγουρα ενα dempsey.... για το ενυδρείο της.-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτό θέλω κι εγώ να κατανοήσω και να προετοιμαστώ για να διασφαλίσω τις κατάλληλες συνθήκες. δεν θέλω να πειραματιστώ γιατί δεν αντέχω τις απώλειες και δεν το βρίσκω και σωστό.
θέλω να έχει ένα κάπως μεγαλύτερο προσδόκιμο ζωής το / τα ψαράκια που θα φιλοξενήσω. (ελπίζω πως θα έχω κι εγώ το σωστό προσδόκιμο να τα φροντίζω)
το χαλίκι που έχω στον βυθό προσωπικά μου αρέσει αλλά δεν θα δεσμευτώ απ αυτό αν το ζωντανό έχει άλλες απαιτήσεις.
ναι βλέπω πως η αντίστροφη όσμωση είναι μονόδρομος.
θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα του ενυδρείου το μικρό του μήκος. καλύτερα κοντύτερο και μακρύτερο τελικά.
θα μου δώσετε μια καλή κατεύθυνση για το επίπεδό μου? που να θέλει μια προσπάθεια αλλά να μην κινδυνεύσουν τα ψάρια. και να περιλαμβάνει τον πλέκο μου.
1. Χμμμ... ΔΕΝ θα το έλεγα... είναι σχετικά πολύ σχετικά αυτά.
2. Για μένα καλό θα ήταν να μπεις στην διαδικασία σκέψεων για μικρά ψάρια... πολύ πιο όμορφο στο ενυδρείο σου θα ήταν π.χ. ένα κοπάδι με 50-60 μικρόψαρα... από ένα ζευγάρι μεγάλων ψαριών (και να ψάχνεις που θα δώσεις τα μικρά της γέννας... παρότι η εμπειρία της αναπαραγωγής ομολογώ είναι μια συναρπαστική εμπειρία).-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 30-03-13 στις 22:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01645 seconds with 11 queries