Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 09-03-13, 14:53
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Εγώ το θέμα το βλέπω λίγο διαφορετικά
Θεωρώ πως παλιοι και νέοι που μπαίνουν σ ένα φόρουμ χωρίζονται σε δύο κατηγορίες

Νέοι
Α. Εκείνοι οι οποίοι μπαίνουν σ ενα φόρουμ είτε πριν είτε παράλληλα με την ενασχόληση τους με το χόμπι
Β. Εκείνοι οι οποίοι μπαίνουν σ ενα φορουμ, μονο όταν αντιμετωπίσουν το πρώτο πρόβλημα
Η πρωτη κατηγορία έχει μεγαλύτερη διάθεση να μάθει και να ακούσει. Προσπαθεί να κάνει όσο το δυνατόν λιγότερα λάθη.
Η δευτερη κατηγορία συνήθως δεν ακούει. Έχει πάρει τις αποφάσεις της, θεωρεί πως κάνει λίγα εώς καθόλου λάθη, διαβάζουν 10 κρατάνε μόνο αυτό που θέλουν εξ αρχής!!!

Παλιοι
Α. Εκείνοι οι οποίοι θέλουν να μοιραστούν γνώσεις και οι οποίοι είναι έτοιμοι να τρέξουν επι τόπου αν χρειαστεί
Β. Εκείνοι οι οποιοι αρέσκονται στο να μοιράζονται γνώσεις κυρίως για να φανούν ειδικοί πάνω σε κάποιο αντικείμενο (είδος ψαριού...κλπ) και για να εντυπωσιάσουν όλους τους άλλους!

Η πρώτη κατηγορία εχει μεγαλύτερη διάθεση να μοιραστεί τις γνώσεις και προσέχει τον τρόπο που το κάνει (τον τρόπο γραφής εννοω)
Η δευτερη κατηγορία είναι συνήθως απότομη και κάποιες φορές υπάρχει και μια μικρή δόση ειρωνίας

Να ξεκαθαρίσω πως δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένα άτομα του συγκεκριμένου φόρουμ, αλλά μιλάω γενικά

Ως ΝΕΟΣ, με ενδιαφέρει να παίρνω ξεκάθαρες απαντήσεις σ αυτά που ρωτάω
Οφείλω να σεβαστώ όλα όσα διαβάσω κι αφού καταλήξω κάπου (αν υπάρχουν πολλες & διαφορετικές απόψεις), οφείλω να κάνω ακριβώς αυτό που μου προτείνουν κι όχι του κεφαλιού μου

Επιπλέον, να συμπληρώσω πως είναι αδύνατον πίσω από προτάσεις να καταλάβεις αν ο άλλος κάνει πλάκα μ αυτό που γράφει, αν μιλάει σοβαρά, αν ειρώνευεται...κλπ

Γι αυτό χρειάζεται λίγη προσοχή απ όλους μας, τόσο σ αυτά που γράφουμε, όσο και στον τρόπο που διαβάζουμε!

Το συγκεκριμένο φόρουμ, σε αντίθεση με άλλα, στα οποία είχα την ατυχία να γραφτώ και την τύχη να ξεγραφτω, έχει άτομα με διάθεση να βοηθήσουν και εγώ προσωπικά έχω πάρει ξεκάθαρες απαντήσεις σε κάθετι που ρώτησα

Κάποιες φορές, εμφανίζονται κάποιοι διάτοντες αστέρες (νέοι, οι οποίοι επιθυμουν να παραμείνουν νέοι...)...ε δεν γίνεται να υπάρχει 100% "επιτυχία"...με όλους!

Αυτά από μένα. Ελπίζω να σας κούρασα!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01622 seconds with 10 queries