Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 07-03-13, 11:22
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gmaravelisvet Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ενυδρεία είναι, και τι ψάρια φιλοξενούν? Αρρωστένουν τόσο συχνά ώστε να λειτουργείς συνέχεια ένα ενυδρείο εξτρα?
στο ενα (60λιτρα) εχω ph 8 με guppy και apple snail, στο αλλο (220λιτρα) εχω σκαλαρια με ph 6.5

δεν ειναι οτι αρρωσταίνουν συνεχεία(μεχρι τωρα, 3 μήνες, πάντως ολο και καποιο βγάζει πρόβλημα κυρίως τα θυλικα guppy) ειναι οτι οταν θελω να κανω θεραπεία στο μικρο πρεπει να βγαλω τα σαλιγκάρια, και οταν θελω να κανω θεραπεία στο μεγαλο ειναι μανούρα να ανοιξω το φιλτρο και να βαλω ανθρακα μετα την θεραπεία. ασε που εχω παρατηρήσει και προβληματα στα φυτά απο θεραπείες, και οσο καπιο ασθενεί τα αλλα εχουν επιθετική συμπεριφορά ως προς το ατομο. + οτι ενα νοσοκομειακό μπορει να χρησιμοποιηθεί για γέννες, απολυμάνσεις νεων ψαριων φυτων κτλπ

επίσης αφου εχω ολα τα υλικα και κάθονται δεν μου κοστίζει τίποτα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genecr Εμφάνιση μηνυμάτων
στα ενυδρεία τύπου νοσοκομείο δεν χρησιμοποιούμε στρωμένο φίλτρο αφού οι θεραπείες καταστρέφουν τη βιολογία, αλλά αεραντλία και δε νομίζω ότι πρέπει να είναι γεματο με νερό και να τρέχει συνέχεια, αλλά όταν παρουσιαστεί το προβλημα.
περισσότερα από τους πιο έμπειρους
ναι το εχω διαβάσει αυτο, απλα σκεφτόμουν μηπως το εχω για πολλαπλή χρηση, καραντίνα - γεννηστρα - απολύμανση - απομόνωση -νοσοκομείο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ενα νοσοκομειο το φως ειναι κατι περιττο και δεν χρειαζετε καθως θελουμε να χαλαρωσει το ψαρι οσο ποιο πολυ γινετε!Το νοσοκομειο δεν δουλευει συνεχεια αλλα ειναι παντα ετοιμο να αρχισει λειτουργια με μπολιασμα απο το κεντρικο ενυδρειο που προερχεται το ψαρι καθως και νερο απο εκεινο το ενυδρειο για να εχουμε ιδιες συνθηκες!Και απο διακοσμητικα θα ελεγα τιποτα μεσα μονο το ψαρι και αρκετες ωρες σκοταδι για να ειναι χαλαρο!
ωραία, ακόμα καλύτερα. στην αποθήκη ποιο ήσυχα και σκοτεινά δεν γίνεται!
για τις άλλες χρήσης όμως χρειάζεται φως?
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Qbrain : 07-03-13 στις 11:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01646 seconds with 11 queries