Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 01-03-13, 10:25
Το avatar του χρήστη Ροδιτης
Ροδιτης Ο χρήστης Ροδιτης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2012
Περιοχή: Ροδος
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειπα να κανουμε ψαρια αεροστατα.
"Πλουσια" ειπα.
Και συμπληρωνω, "ποιοτικη" και "σωστη" (για καθε ειδος τροφη).
Αυτα τα "ταισμα μια φορα την ημερα" ειναι λαθος κατα την αποψη μου και ισχυει μονο σε αστρωτα ενυδρεια ή ενυδρεια με ελλειπη φιλτρανση (πραγματα που πρεπει να διορθωθουν το συντομοτερο).

Το μειωμενο ταισμα για αποφυγη νιτρικων ειναι και παλι λαθος.
Αν δεν μπορουμε να κανουμε αλλαγη οταν πρεπει και χρειαζεται, να βαζουμε λιγοτερα ψαρια ή αλλιως να εχουμε περισσοτερα λιτρα, ετσι ωστε η τροφη να φτανει για αυτα τα ψαρια που ειναι μεσα στο ενυδρειο.
Δεν θα πεινανε τα ζωντανα επειδη βαριομαστε να κανουμε αλλαγη, ή γιατι θελουμε περισσοτερα ψαρια στο ενυδρειο απο οτι πρεπει.
Δεν ειπα οτι ταιζω λιγο για αποφυγη νιτρικων κ για πιο αραιες αλλαγες νερου.. Ουτως η αλλιως εχω λιγα ψαρια κ ουτε πεινανε απλα αν ταισω 2 φορες εχω παρατηρησει οτι η κοιλια του μονομαχου γινετε τουμπανο πριζετε κ οι καρδιναλιοι δεν πανε καν την δευτερη φορα αντε να τσιμπισουν λιγο.. Οποτε βρηκα την φορμουλα του να ταιζω καπως πλουσια οπως λες κ εσυ μια φορα την ημερα με διαφορες τροφες ποιοτικες παντα κ μου φαινετε καλυτερα κ σε χρωματα,συμπεριφορα κ πανω απο ολα κανονικη κοιλιτσα Αυτη ειναι καθαρα δικια μου αποψη στο συγκεκριμενο μονο ενυδρειο δεν ειπα οτι ειναι σωστη για ολα τα ενυδρεια.. Φιλικα παντα κ χωρις παρεξηγησει..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01541 seconds with 11 queries