Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 27-02-13, 10:55
Το avatar του χρήστη boutas ski
boutas ski Ο χρήστης boutas ski δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
το κουφετακι μαλλον ειναι veiltail..το καλο ειναι οτι δεν μεγαλωνουν πολυ,εαν δεν κανω λαθος.
για βγαλε και τα αλλα κοντινες φωτογραφιες να δουμε.
νομιιιιζω απ οτι μπορεσα να δω οτι ολα ιδια ειναι,δεν ειναι κομετ,ευτυχως.
ναι τα ιδια ειναι ολα απλα με αλλα χρωματα....!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι είναι πανέμορφο ψαράκι, μακάρι να πάνε όλα καλά!
το μαγειρικό αλάτι είναι απαγορευτικό.
γνώμη μου, κάνε σήμερα μια μεγάλη αλλαγή νερού αφού πρώτα βάλεις αντιχλώριο στο νερό και το αφήσεις για κάποιες ώρες να περιμένει στο δοχείο.
συμπλήρωσε αργά το προετοιμασμένο νερό στο ενυδρείο για να μην στρεσσαριστούν παραπάνω τα ψαράκι, ιδίως αυτό που ασθενεί. μην προσθέσεις κανένα άλλο "ζουμί" ή πρόσθετο.
βγάλε τα πλαστικά απο σήμερα.
από φάρμακα, περιμένω να "μπει" κάποιος πιο έμπειρος αλλά υπάρχει το eSHa 2000 που μου έχουν προτείνει κι εμένα και "πιάνει" πολλές ασθένειες. το έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν σε χρυσόψαρα κι όλα πήγαν καλά.
αν τελικά επικρατήσει αυτή η γνώμη, το χρησιμοποιείς με κλειστά φώτα, ακόμα και σκεπασμένο το ενυδρείο, σε δοσολογία σύμφωνα με το χαρτάκι που έχει μέσα.
πάντως ευτυχώς προς το παρόν φαίνεται κάτι να έχει αλλά μοιάζει με σωστή τακτική να τα καταφέρεις.
εύχομαι τα καλύτερα
ωραια ευχαριστω πολυ θα το κανω μολις παω σπιτι...! οποτε να δουμε τι θα μας πουν και τα αλλα τα παιδια...
ΕΥΧΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη boutas ski : 27-02-13 στις 10:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02344 seconds with 10 queries