Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 22-02-13, 18:41
moufas1973 Ο χρήστης moufas1973 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-02-2013
Περιοχή: φαληρο
Μηνύματα: 105
Arrow

---------------------
το απογευμα εχω στειλει ανθρωπο να μου φερει ανθρακα και για την αμμωνια υγρο αυτο που μου προτεινε ο Σπυρος
χθες βραδυ τελειωσε η θεραπεια βασει οδηγιων που μου βρηκε ο exelix να ναι καλα το παιδι

Εχω μεσα στο ενυδρειο ενα εσωτερικο eheim Eheim Pick Up 2012 κι ενα καβατζα Eheim Pick Up 2008 που ηταν της μανας του το οποιο εχω βγαλει κοντα ενα μηνα και δεν το χρησιμοποιω
Αρα σημερα πρεπει να μπει ο ανθρακας
Σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε την σειρα που πρεπει να τα κανω τα παρακατω;
1)αλλαγη νερου και ποσο
2)αντιχλωριο
3)ανθρακας ποσο και για ποσο? διαβασα ενα 24 ωρο ..ισχυει?
4)antibacter
5)ξεπλυμα φιλτρου εσωτερικου Eheim Pick Up 2012 και με τι αφου το ηδη υπαρχον νερο εχει φαρμακο
6)υγρο για την αμμωνια και ποσο αν υποθεσουμε οτι στο 60λιτρο εχω 50 λιτρα νερο μεσα
7) κατι αλλο που πρεπει να κανω και ξεχασα


Επισης μια ερωτηση
Για να μην κοβω σφουγγαρια και χαλαω βιολογιες κτλ μπορω να κρατησω το Eheim Pick Up 2012 που ηδη δουλευει, και τον ανθρακα να τον βαλω στο Eheim Pick Up 2008 κι αν ναι με το σφουγγαρι του ή χωρις, μονο μεσα σε μια καλτσα; ωστε να δουλευουν και τα δυο, το κανονικο με το σφουγγαρι, και το αλλο με τον ανθρακα;

Η πορεια του ψαριου:
Στο σημειο παει να φυγει το βαμβακι ( Υπαρχει ακομα λιγο ) και απο κατω εχει στη μεση ενα μικρο μαυρο σημειο σαν κεφαλη καρφιτσας και δειχνει να εχει βγει λεπι κανονικα
Η νευρικοτητα παραμενει και σε αυτο και στα αλλα μονο οταν ομως πλησιαζω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moufas1973 : 22-02-13 στις 18:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01750 seconds with 10 queries