Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 19-02-13, 23:28
moufas1973 Ο χρήστης moufas1973 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-02-2013
Περιοχή: φαληρο
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου καλώς ήρθες!
τώρα σ αυτή τη φάση έχεις μόνο τα δύο χρυσόψαρα στο ενυδρείο? γιατί λίγο μπερδεύτηκα με τα θανατικά.
επίσης πως έγινε να βρεις τον σκελετό του ψαριού? απουσιάζεις μεγάλα διαστήματα και δεν τα βλέπεις τακτικά τα ψαράκια?
αν έχεις αυτά τα δύο χρυσόψαρα, ακολουθώντας σωστές αλλαγές νερού και τακτικότερο τάισμα, οριακά είσαι εντάξει με τα 60λ.
στην φωτό όντως μοιάζει με φούνγκους. αν βάλεις φάρμακο, μετά το πέρας της θεραπείας θα πρέπει να βάλεις ενεργό άνθρακα για να καθαρίσει το νερό.
αν έχεις τον πλέκο μέσα θα πρέπει να τον βγάλεις γιατί παρενοχλούν οι πλέκο τα χρυσόψαρα, τα οποία έχουν μια προστατευτική βλένα στο σώμα τους, την αφοιρούν και τα τραυματίζουν. με συμβουλές του πετ σοπ την πάτησα κι εγώ σ αυτό το θέμα.
σε ευχαριστω
τωρα εχω μεσα στο ενυδρειο 3 χρυσοψαρα εκ των οποιων το ενα εχει την ασθενεια και εναν γλυφτη
βρηκα στον πατο του ενυδρειου σε μια γωνια τον σκελετο ενος γλυφτη με ολο το περιγραμμα του
το αλλο χρυσοψαρο το βρηκα ασπρο και αναποδα πιασμενο στο φυτο το πλαστικο που βλεπεις στην φωτο μπροστα απο το καμπαναριο...δεν λειπω και καθημερινα τα κοιταω για αυτο και μου εκανε εντυπωση ποσο γρηγορα σε μια μερα εγιναν αυτα τα γεγονοτα...
σημερα πηρε τεταρτη δοση απο το φαρμακο και οντος το ψαρι παει καλυτερα..μειωθηκε το ασπρο και απο κατω δειχνει να βγαζει λεπι κανονικα...αλλα ποσο θα του δωσω ακομα φαρμακο;
ενεργο ανθρακα ; δεν εχω βιολογικο φιλτρο και σκεφτομαι να παρω...
μου αρεσει που οταν ρωτησα στο πετ σοπ μεχρι ποσα ψαρια μπορω να βαλω μεσα μου λεει ε μεχρι 8 χρυσοψαρα ειναι οκ..δηλαδη οκ ελεος..οτι ναναι..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από savvas27 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλο θα ηταν να βγαλεις και ολα τα πλαστικα μεσα απο το ενυδρειο σου
τα πλαστικα οταν λες τι εννοεις;
πλαστικο ειναι το φυτο μπροστα απο το καμπαναριο στην φωτογραφια αλλα το πηρα απο το πετ σοπ...υποτιθεται εκει δεν πουλανε διακοσμητικα συμβατα με ενυδρεια;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moufas1973 : 19-02-13 στις 23:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 10 queries