Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 12-02-13, 19:09
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pink corall Εμφάνιση μηνυμάτων
Επανερχομαι με μετρησεις με υγρα

NH4 0.1
NO2 0.05
NO3 >1

Οπως εχω ηδη γραψει το ενυδρειο δουλευει κανονικα και εχω μεσα τα ψαρακια(αυτα που εχω στην υπογραφη μου)
ειναι αταιστα σχεδον 6 μερες.
Αγορασα siporax
трофη πηρα φλεικς με σπιρουλινα και flakes με krill για ποικιλια
το φιλτρο που εχω ειναι bioflow 600 και εχει μεσα 3 σφουγγαρια(2 μπλε 1 πρασινο)και υαλοβαμβακα
εχω γυρισει την ακρη του φιλτρου ελαφρως για αναταραξη

αποριες λοιπον:

1)ποτε ταιζω και ποσο

2)πως τοποθετω το βιολογικο υλικο.μου ειπαν ξεπλυμα με τρεχουμενο χλιαρο νερο και το βαζω ολο οπως ειναι στο φιλτρο ΚΑΤΩ απο τα σφουγγαρια.στην βαση δηλαδη

3)μαζι με το βιολογικο υλικο εχει ενα μπουκαλακι με βακτηρια και μου ειπαν να το ριξω ολο στο φιλτρο

4)Δεν βρηκα μπολι...

πειτε μου αυτα που ειναι τα βασικα ωστε να ζουν σωστα τα ψαρια που εχω αυτη τη στιγμη και στην συνεχεια μιλαμε πιο συγκεκριμενα για αλλαγες

απο διακοσμηση εχω μεσα ενα κοραλι μεγαλο,κατω λεπτο χαλικι,και μια πετρα θαλασσης την οποια την εχω μεσα 3 χρονια τωρα.πλαστικα τα εβγαλα ολα και εχω σκοπο να βαλω αληθινα.
τα γραφω ολα αυτα ωστε να δημιουργησω οσο μπορω καλυτερες συνθηκες για τα υπαρχοντα ψαρια μεχρι να δουμε πως θα προχωρησω
συγνωμη αλλα δεν υπαρχει "δεν βρηκα μπολι". Αυτη τη στιγμη το ενυδρειο σου ειναι εντελως αστρωτο (βεβαια δεν ξερω τι σημαινουν οι μετρησεις ετσι οπως στις δειχνουν τα τεστ που πηρες, ειδικα τα νιτρικα.) ΠΡΕΠΕΙ να βρεις μπολι Η να διωξεις τα ψαρια μεχρι να το στρωσεις.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 10 queries