Θέμα: Οτοκυκλοι
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 31-01-13, 20:28
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ενταξει οχι απαραιτητα.και οι καρχαριες κοπαδιαζουν σε συγκεκριμενες περιοδους.δεν το κανουν γιατι δε νιωθουν ανετα.ουτε νιωθουν απειλη
και οι αρλεκινοι κοπαδιαζουν συνεχως.ουτε αυτοι το κανουν παντα γιατι νιωθουν απειλη.κοπαδιασμα σημαινει και κοινωνικοτητα

εγω ειχα 10 sterbai καποια στιγμη,και ειχα δει κοπαδιασμα.οταν ειχα 6 δεν ειχα δει.οταν προσθεσα 2 στα αρχικα 6,αρχισα να βλεπω διαφορα.μεχρι τοτε ειτε θα καθοντουσαν μονα τους το καθενα,ειτε σε ομαδουλες κοντα κοντα στο βυθο,ειτε θα εβλεπα δυο να φλερταρουν περα δωθε στο τζαμι και τα υπολοιπα καθοντουσαν.και πιο πολυ διαφορα ειδα οταν εφτασα τα 10.τοτε αρχισανε τα παιχνιδια πανω κατω στα τζαμια,περα δωθε,πολυ φλερταρισμα και γεννες καθε βδομαδα κλπ.

και υπηρχανε και δυο ραμιρεζι στο ενυδρειο.

αλλα παιζουνε πολλοι παραγοντες ρολο και σιγουρα πολλους δεν τους ξερουμε καν.πχ ο καιρος,η ατμοσφαιρικη πιεση,η εποχη,οι συγκατοικοι,το ταισμα,το νερο,η θερμοκρασια,και ποσοι αλλοι θαναι ακομα...

εντυπωση μου ειχε κανει οτι καποια στιγμη που ετυχε να εχω και ενα ξεκαρφωτο julii, ενω εκεινο προσπαθουσε να μπαινει στην ομαδα μερικες φορες,φαινοτανε οτι τα στερμπαι το "γραφανε".κιετσι εκεινο τα παρατουσε μετα απο λιγη ωρα και καθοτανε μονο του.

μαλιστα εχω την εντυπωση οτι ο χαρακτηρας του καθε ψαριου της ομαδας εχει σημασια.ενταξει δεν ειμαι και ιχθυοψυχολογος απλα λεω τι παρατηρησα και πως μου φανηκε.εχω την εντυπωση δηλαδη οτι απο εναν αριθμο και πανω που στη δικια μου περιπτωση ητανε πανω απο 6,αν καποιο ψαρι ειναι πιο "παιχνιδιαρικο"(παντα υπαρχει καποιο που ξεχωριζει) τριγκαρει και τα υπολοιπα πιο ευκολα να ξεκινησουν.το ιδιο ψαρι,αν το εχουμε με μικροτερη ομαδα οπου ολα τα υπολοιπα ειναι πιο "βαριεστημενα" φαινεται πως η ομαδα το επηρεαζει και εκεινο να κανει το ιδιο.
μπορει να λεω και μ...ες βεβαια,αλλα ετσι μου φανηκε....οτι ο αριθμος δηλαδη εχει μεγαλη σημασια και πως ακομα και ενα ψαρι παραπανω μπορει να κανει τη διαφορα.

παντως θα ηθελα να ακουσω και απο αλλους που εχουνε κορυντορας τι εχουν παρατηρησει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01752 seconds with 10 queries