Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 29-01-13, 15:28
Το avatar του χρήστη B.B.'Bear'
B.B.'Bear' Ο χρήστης B.B.'Bear' δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-01-2013
Περιοχή: Ηλιούπολη - Αθήνα
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

40-45 εκ πλατος καλο ειναι. Υψος να εχει 50.

Έμπλεξες. Όσο μου απαντάς τόσο καταλαβαίνω ...με αποτέλεσμα να θέτω νέο ερώτημα. Το Rio 180 έχει 50 εκατοστά ύψος νομίζω ...τα λίτρα είναι οκ ...και το βάθος επίσης. Μπορώ να το αφήσω μόνο με το εσωτερικό του και τίποτα άλλο .....με τα 2 σκαλάρια και μόνο (άντε και κανά φυτάκι)? Ή χρειάζομαι και τη βάση για να βάλω εξωτερικό.

Αν εχουν μαθει με τους δισκους και ολα πανε καλα και δεν θελεις να συμπληρωσεις κανενα δισκο στη θεση τους, αστα στο μεγαλο.

....είναι μαζί 2 χρόνια....!

Αν βαλεις το ριο180 μπορεις να μεταφερεις και τα υπολοιπα εκει (ancistrus kuhlii cory κλπ) και να αφησεις τους δισκους μονους τους.
Αυτο ειναι η καλυτερη περιπτωση κατα την αποψη μου.

...γίνεται πιο δυνατή η ένταση της φωνής μου για το αν μπορώ να μείνω ...με το εσωτερικό φίλτρο ...δίχως βάση.


Αν και θα ειναι μια σκοτουρα ακομα στο κεφαλι σου (αλλαγες κλπ)

...και κοινωνικό μικρό...φυτεμένο, η ίδια ιστορία και χειρότερα.

Νομιζω οτι ως δισκας πλεον, χρειαζεσαι ενα ενυδρειο μονο με δισκους (αντε και μια ομαδα sterbai) και 1-2 κυβους (50χ40χ50) για καραντινα, απομονωση ζευγους αν χρειαστει κλπ (γιατι μπορει να αρχισει να πεφτει κανενα αγριο ξυλο αν πανε για αναπαραγωγη ή θελησουν να αλλαξουν οι ιεραρχιες).

...κι εσάς τους γείτονες τι σας έχω ....μόνο για να μου λέτε κάνε αυτό ...κάνε εκείνο.., , ..? Θα δανειστώ από εσάς. Έχω τη μία γεννήστρα που σου είπα....αν χρειαστεί θα αγοράσω και το δίπλα διαμέρισμα ....θα φωνάξω κι ένα ζευγάρι ιθαγενείς από το δυτικό Περού...που τα ξέρουν όλα αυτά ......θα παραιτηθώ από τη δουλειά......και στο τέλος θα τα κάνω 'πλακί'.......

ΥΓ μπορεις φυσικα και να τα δωσεις, οσα δεν "κολλανε"

...τώρα που πήρα το 'κολλάει' με τα χαρίσματα.
__________________
...λίγο δίσκους ...λίγο το μου...... άντε να δούμε...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01677 seconds with 10 queries