Θέμα: test νερου
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 16-01-13, 08:15
ανδρεα Ο χρήστης ανδρεα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2012
Περιοχή: φλωρινα
Μηνύματα: 455
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα τεστ GH & KH τα μετράς σύμφωνα με τις σταγόνες που έριξες ώστε να γίνει πράσινο το GH και κίτρινο το KH. Κάθε σταγόνα και ένας βαθμός. Πχ 10 σταγόνες για το GH μέχρι να γίνει πράσινο σημαίνει GH=10 κτλ.
Το πιο σημαντικό όμως είναι τα νιτρικά σου. Είναι σίγουρα 0; Και αν ναι, η αμμωνία ή και τα νιτρώδη σου είναι σίγουρα 0; Κοίτα καλύτερα τα νιτρώδη και τα νιτρικά σου γιατί δεν πρέπει να είναι σωστά τα αποτελέσματα.
Έχεις ψάρια μέσα; Έχεις στρώσει; Τέλος το PH πως το έχεις τόσο χαμηλό; Έχεις CO2; Έχεις ρίξει κάποιο buffer; Φιλτράρεις με τύρφη; Κάνεις αλλαγές με Α/Ο;
Πες μας λίγα πραγματάκια παραπάνω....
το νερο της φλωρινας ειναι τετειο δες εδω απου ο linigkistis http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=67704 εχει κανει και αυτος τεστ νερου στην βρυση
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harmasn Εμφάνιση μηνυμάτων
απο τις φωτο τα No3 μου φενονται κανα 5αρι με 8αρι δεν τα κανω για 0 σιγουρα!αλλα ουτε και 10....
τα Νο2 τα βλεπω καπου στο 0,5... παντως πανω απο την ενδηξη που το εχεις δεν ξερω
δεν το εχω και πολυ με τα χρωματα η αληθεια ειναι παντα ρωταω την αδερφη μου η τη μανα μου.....
το no3 μηδεν δεν φερεται καλα αλλα το no2 κιτρινο προς πορτοκαλι
__________________
Το πάθος, η θέληση, ο εγωισμός , η χαρά , λύπη , η στενοχώρια , η ένταση , το ξέσπασμα , η κούραση , ο ανταγωνισμός , η συνεργασία , η αδρεναλίνη , το ξεφάντωμα , τα όνειρα , οι στόχοι , το άγχος , η υπομονή , ο πόνος , η ανταμοιβή , οι προσδοκίες , η αντιπαλότητα , το χαμόγελο , το δάκρυ , ο θόρυβος , οι κραυγές , η ελευθερία , η πίεση , το αποτέλεσμα , ο φόβος , η αυτοπεποίθηση , η εμπιστοσύνη η αδελφότητα , η εχθρότητα...Τόσες λέξεις που παρουσιάζουν μία και μόνο λεξη...Tο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ! ♥

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ανδρεα : 16-01-13 στις 08:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01397 seconds with 10 queries