Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 01-01-13, 23:27
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΣΤΕΛΙΟΣ 34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σαι καλα βρε αγορι μου για τις πολυτιμες πληροφοριες!!! Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχω 4 μηνες ενυδρειο και ουτε σωστα δεν ταιζω!!! Προσπαθω να μαθω απο εσας γιατι απο τους πετσοπαδες την εχω πατησει αρκετα οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι.
Ολοι λιγο πολυ οταν ξεκινησαμε καναμε πολλα λαθη (τα δικα μου ηταν ιδιεταιρα extreme αφου ο συμβουλος μου ηταν ενας πετσοπας 100 χρονων)
Λιγο πολυ το ενυδρειο θελει πολυ διαβασμα, αλλα τουλαχιστο τα βασικα για ενα ανωδυνο ξεκινημα περιγραφεται πολυ αναλυτικα αναμεσα στα pined posts στην κατηγορια των αρχαριων

Παράθεση:
Τωρα η τροφη της JBL γραφει KRILL
Το κριλλ ειναι οντως πολυ καλη τροφουλα για ολα σχεδον τα ειδη.
Προσωπικα προτιμω το αποξηραμενο της cera ή το κατεψυγμενο της ocean nutrition αλλα κι αυτη που εχεις δεν ειναι καθολου ασχημη

Παράθεση:
αυτη ειναι οκ αν την συνδυασω με αυτην της Ο.Ν. που λες?
μια χαρα ειναι. Κι αυτη που εχεις δεν ειναι κακη, απλα μια καλυτερη προταση εκανα ωστε να εμπλουτισεις με ποικιλια αφ ενος το διαιτολογιο τους, και αφ εταιρου να εχουν σα βασικη μια πιο καλης ποιοτητας (υπερπληρη διατροφικα) τροφη.
Απο κει και περα το ποσο μεγαλη ποικιλια ειναι διατεθειμενος καποιος να δωσει στα ψαρακια του εξαρταται αποκλειστικα απο τα οικονομικα του κι απο τη διαθεση του. (προσωπικα μαζι με τα κατεψυγμενα εχω 11 ειδων τροφες που εναλασσω, αλλα δεν ειναι κατι που θα μπορουσα να επιβαλλω. Απλα καλο ειναι οποιος αγοραζει μια φρεσκια τροφη να βαζει αυτοματα τα 3/4 της για ανταλλαγη ωστε να εχουμε ολοι με τον οικονομικοτερο δυνατο τροπο οσο γινεται μεγαλυτερη ποικιλια. Εξ αλλου σε 3-4 μηνες ειναι αδυνατο να καταναλωθει ολη αυτη η τροφη οσα ενυδρεια κι αν εχει καποιος, εκτος απο περιπτωσεις ψαριων που θελουν πραγματικα πολυ τροφη πχ δισκοι.
Μετα απο αυτο το διαστημα οι τροφες ειναι αχυρο οποτε πανε στα σκουπιδια)

Παράθεση:
Τα φυλλαρακια τωρα τα μουλιαζω σε νερο και καθε 15 ημερες μπορω να τα βαζω πρωτα σε μια βιταμινη που πηρα?
σωστο, βιταμινη με ρεγουλα ομως (μια σταγονα ειναι αρκετη).
Και το σκορδοζουμι ειναι πολυ καλο (εδω δεν υπαρχει προβλημα υπερδοσολογειας)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01652 seconds with 11 queries