Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #66  
Παλιά 01-01-13, 15:56
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ετσι απλα το σκευτομαι και εγω,,, ο ελενκτης θερμοκρασιας μας που εχουμε στο ενυδρειο ( εουελ) αντι να δωσει εντολη να δουλεψουν οι θερμοστατες,θα δωσουν εντολη να δουλεψει ο κυκλωφοριτης και να γυρησει εκει το νερο... ενας υδροστατης στο πανελ μπορει να αντιλαμβανεται τι θερμοκρασια εχει το πανελ για να μην ανοιξει ο κυκλωφοριτης αν εχει κρυο νερο στο πανελ... (κατι πιανω σαν ηλεκτρολογος ) αυτος ειναι ο λογος που σου λεει ο ελιοτ λογικα. αρα πιστευω με ενα δοχειο αδρανειας μπορουμε να πετυχουμε κατι πολυ καλο με λιγο κοστος... δοχειο θα χρειαστουμε πιστευω θαναση για να αποθηκευει νερο εκει και να μην νιωθει τπτ της ωρες που δεν εχει ηλιο...
καπος ετσι ειναι οπως τα λες και ετσι τα σκεφτομαι κι εγω. και για το δοχειο αδρανειας που λες σιγουρα θα μπει , αλλα δεν χρειαζεται κατι πολυ μεγαλο. οσο για το πανελ δεν ανυσηχω για το τι θερμοκρασια θα εχει γιατι και με συννεφια σιγουρα θα εχει παραπανω απο 24-25 που θελω εγω τον χειμωνα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ελιοτ Εμφάνιση μηνυμάτων
για να λενε τα παιδια, που ειναι η ειδικοτητα τους αυτη, οτι το κοστολογιο ειναι μεγαλο, κατι δεν θα ξερουν παραπανω απο μας που βαζουμε μονο τη λογικη μας ?
τα παιδια δεν λεω οτι εχουν αδικο η οτι εγω ξερω παραπανω απο εκεινους, απλα τα παιδια επιδη ειναι η δουλεια τους δεν θα ρισκαρουν να παιξουν με ενα συστημα που δεν ειναι σιγουροι οτι θα δουλεψει, ενω εγω που πειραματιζομαι θα το κανω πιο ευκολα γιατι δεν εχω να χασω κατι...
απλα επιδη ειμαι πεισματαρεις κατα πασα πιθανοτητα θα τα καταφερω. εξαλου στις πατεντες δεν πιανομαι...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 01-01-13 στις 15:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01421 seconds with 10 queries