Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 14-12-12, 19:22
Το avatar του χρήστη Grimo
Grimo Ο χρήστης Grimo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2009
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Χθες πηγα βολτιτσα Θεσσ/νικη και προμηθευτηκα τυρφη ενυδρειακη και 5 cherry barb τα οποια ειναι πολυ μικρα, περιπου 2cm το καθενα!
Ακολουθησα οδηγιες ενος αρθρου που βρηκα για την μεταφορα σε κουτι με φελιζολ κτλπ και εφτασαν μια χαρα! Τα εκανα πολυ καλη προσαρμογη περι των 40-50 λεπτων και φαινονται χαρουμενα.
Μετα την αφαιρεση της τυρφης της μη ενυδρειακης, ειχα κανει 3 αλλαγες και ειχα βαλει ενεργο ανθρακα .
Αφαιρω τον ανθρακα τωρα?
Τυρφη ποτε θα μπορεσω να βαλω στο φιλτρο? να τα αφησω με αυτες τις παραμετρους κανενα 3ημερο?
delta66 ειχες καπου ενα ωραιο post αναλυτικα για την χρηση της τυρφης μπορεις να μ δωσεις το link σε παρακαλω? Δεν μπορω να το ξαναβρω..

Απο τροφη εχω παρει μια γενικη με flakes, και αποξηραμενη αρτεμια . Θα χρειαστει κατι αλλο?Μπορειτε να μου πειτε ποσα flakes να ριχνω για τα εν λογω ψαρακια? εχω την εντυπωση παλια ταιζα αρκετα περισσοτερο απο οτι επρεπε...!


Ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη τη φορα..!
-------------------------
Παιδια μια ακομα ερωτηση..
εχω οπως σας προειπα μια 15w φθοριου λαμπα και 2 λεντοταινες που φτανουν τα 11w .
Απο οτι παρατηρησα αναβονας τις led χωριστα απο φθοριου αναπτυσσουν μεγαλη θερμοτητα. τωρα και με τις 2 μαζι ανεβαινει μπορει και 1 καμια φορα 2 βαθμους στο τελος του 8ωρου.
Σκεφτηκα να κανω καποια "διαλειμματα" στο διαστημα του 8ωρου στις λεντ, με τον χρονοδιακοπτη, (2-3 20λεπτα) Λετε να τα stressarei το ανοιξε κλεισε γενικοτερα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Grimo : 14-12-12 στις 19:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01389 seconds with 10 queries