Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 10-12-12, 20:50
Το avatar του χρήστη Konstantin79
Konstantin79 Ο χρήστης Konstantin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-07-2010
Περιοχή: Κάπου
Μηνύματα: 637
Προεπιλογή Παμε γι' αλλα...

Καλησπερα παιδες,

Σας παρουσιαζω το Anubia ενυδρειο μου 60*60*65, 210λτ καθαρος χωρος με δυο περιπλοκες ριζες και δυο ζευγαρια εχινοδορους κ βαλισνεριες γιγαντεα!

Η αρχικη μου σκεψη, παροσες κουβεντες καναμε με τους γνωστες εδω, ηταν για δισκοενυδρειο. Βλεποντας ομως το νερο να μην ξεκολαει απο το 8ph αρχισα να το σκεφτομαι, καθως δεν ξερω αν εχω τον απαραιτητο χρονο για προετοιμασιες νερου με αλλα μεσα!

Το ενυδρειο εφυτυχως εχει υψος, και μια ιδεα μου ηταν 4-5σκαλαρια με καποιο κοπαδακι περι τα 20 danios.

Δυστυχως, κ παρολο το πεισμα μου να πετυχω τις επιθυμητες τιμες νερου που ηθελα, δεν το βλεπω να πετυχαινει, οποτε θα συμβιβαστω με κατοικους σκληρου νερου.

Εδω θα ηθελα παρακαλω τις συμβουλες σας ωστε να επιτυχω ενα ζωηρο κ πολυχρωμο βιοτοπο.

Να επισημανω οτι η αμμος ειναι 25κιλα carrat με εμποτισμενο λιπασμα, οποτε οτι φυτα προστεθουν επιπλεον θα ειναι σιγουρα χαμηλων απαιτησεων απο ολες τις πλευρες.

Παρακατω σας παραθετω σημερινη φωτο, πανω στην οποια θα ηθελα σχολια κ παρατηρησεις σας για το βελτιστο αποτελεσμα!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2012-12-10 19.55.02.jpg
Εμφανίσεις:  463
Μέγεθος:  38,2 KB  
__________________
Η έλλειψη επικοινωνιας θα είναι η αρχή του τέλους του ανθρώπινου γένους!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01434 seconds with 11 queries