Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 08-12-12, 22:08
Το avatar του χρήστη manolischania
manolischania Ο χρήστης manolischania δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2010
Περιοχή: XANIA
Μηνύματα: 758
Προεπιλογή

Σήμερα είχα την καλύτερη μου εμπειρία στο 700 αρι , στο βιογραφικό μου έχω καταφέρει να ανοίξω ένα 120 ari ενυδρείο λόγο στριμώγματος ρίζας που είχα κάνει όπου άνοιξε μετά από 4 μέρες ( πάλι καλά ήμουν σπίτι και κατά σύμπτωση είχα αγοράσει πλαστικό δοχείο 120 λίτρων και σώθηκαν τα ζωντανά μέχρι να το κολλήσω
και σήμερα είπα να μην με πάνε φυλακή από ρεύμα για 2 δίσκους στο 700 αρι μιας και ο jager 300 watt δεν είχε σβήσει καθόλου για 3 βδομάδες , με μεγάλη μου λίπη ξεστισα το 200 ari που το είχα ετοιμάσει μεσογειακό και μεταφέρθηκε εκεί το ζεύγος , στο 700 ari μπήκε σε λειτουργία σήμερα το μεσημέρι ένας κυκλοφορητής ροής 3000 λίτρων και σταμάτησα την λειτουργία του φίλτρου με το σκεπτικό το απογευματάκι να το καθαρίσω και να φυλαχθεί μέχρι τον απρίλιο που σκεφτόμουνα να το ξαναβάλω .
Ανέβηκα λοιπόν πριν καμια ώρα στον πάνω όροφο και τι να δω καμια 100 αρια λίτρα στο πάτωμα , αφού γλίτωσα το εγκεφαλικό και σε έναν έλεγχο τα χειρότερα ( διαρροή από το ενυδρείο ) το πρόβλημα εντοπίστηκε στο φίλτρο μάρκας sun sun λογικά με το σταμάτημα πήρε αέρα και τα πλαστικά του δεν άντεξαν με αποτέλεσμα να τρέχει νερό από το κούμπωμα .

Προσοχή στους sun - sun ο συγκεκριμένος είχε και λάμπα UV όπου είχα παρατηρήσει σε προηγούμενο άνοιγμα ότι η λάμπα είχε κάψει και τα πλαστικά καλαθάκια και είχα σταματήσει πλέον να την χρησιμοποιώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01400 seconds with 11 queries