Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 05-03-05, 17:46
Το avatar του χρήστη vasilis-arta
vasilis-arta Ο χρήστης vasilis-arta δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-02-2005
Περιοχή: APTA
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Τροφη να του δινεις.Αν πεινασει,ενας λογος παραπανω να φαει τα αυγα!

Η τροφη που σου ειπα,εχεις δικιο βρωμιζει και το νερο αλλα τα μικρα ειναι ευαισθητα στις αλλαγες του νερου.Κανε αλλαγες μικρες και με προσοχη αλλα οχι τις πρωτες 1-2 το πολυ εβδομαδες

Οσον αφορα το καπακι ειναι απαραιτητο!Βαλε τζαμι με μικρο ανοιγμα.Πρεπει η θερμοκρασια του αερα πανω απτην επιφανεια του νερου να ειναι ιδια με του νερου μεχρι να μεγαλωσουν(26-27οc).Γιαυτο να τα ταιζεις απτο ανοιγμα στο καπακι και οχι να το ανοιγεις.

Για το σφουγγαρι που λες δεν πιστευω πως θα κανει κατι. Καλυτερα ειναι να βαλεις υλικα απο παλιο ενυδρειο(φυτα εστω πλαστικα,βραχακια κλπ)χωρις να τα καθαρισεις καθολου.

Εγω ενα ζευγαρι εχω.Οταν εβαλα την θηλυκια προσωρινα στο μεγαλο μου αφαγε ενα γκαπυ!Οταν εβαλα τον αρσενικο πηραν εκδικηση και τον κουρεψανε κυριολεκτικα!!Τελικα αναγκαστηκα και εφτιαξα ακομα ενα ενυδρειακι με χωρισμα για το ζευγος (συνολο 5 σε μια μικρη γκαρσονιερα)!

Μην ξεχασεις μεχρι να βγαλεις και τον αρσενικο να του εχεις ολη την νυχτα ενα μικρο φωτακι για να βλεπει να μαζευει τα μικρα.

καλη επιτυχια!!!!

Υ.Γ. Οι αποψεις μου ειναι καθαρα απο προσωπικη εμπειρια.Το λεω για να μην παρεξηγηθω!
 
Page generated in 0,01452 seconds with 10 queries