Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #200  
Παλιά 23-11-12, 00:33
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

Φιλτατε , αν δεν διαφωνουσαμε δεν θα ειχε νοημα να λεμε μονο μπραβο!
Δεν αντιλεγω γιατα χαρτακια αλλα κ εγω τα εχω για το περιπου.. ομως κ το υγρο τεστ αν ειναι καμενο θα εχεις ενα σωστο "λαθος" τεστ. για να μην πω να εχεις δυο τεστακια υγρου τυπου...
Το χαρτακι που εχω εγω ειναι σαν μια γρηγορη μετρηση αν δω κατι στραβο. Αν εχεις λ.χ Νο3 κατι σε 25 με 50 που (δεν θα διαφωνησω) δεν διακρινετε ευκολα το ενα χρωμα με το αλλο ομως σιγουρα δεν ειναι 10 ή 15... ετσι θα παω στο υγρο τεστ εκτος αν εχεις καβαντζα απο υγρα τεστ.
το να κανεις συνεχεια τεστακια με υγρο για το νερο , στο τελος θα θες κ μια τριτη δουλεια για τα εξοδα του χομπυ αυτου..
Οσο για το μπερδεμα... δεν θα μπερδευεσε... το αποτελεσμα του υγρου ειναι πιο ακριβειας ( εαν δεν εχει ληξει η δεν ειναι πολυ καιρο ανοιχτο κ εξατμιστει)
Οσο για το ψαρακι ειμαι σιγουρος οτι θα περναει καλα τωρα αλλα κ αυτο περιμενει πως κ πως να μπει στο νεο το σπιτακι του!
Περι εμφιαλομενου... το 10λιτρο ειναι περιπου 1,5 ευρω.. εγω στο ενα το 120αρι λ.χ. βαζω 90λιτρα νερο κ 3 μπουκαλια μεγαλα . τα βελτιοτικα κ ειναι οκ... βεβαια εχω κανει απειρες μετρησεις μεχρι να βρεθω στο επιπεδο που θελω κ με αυτη την αλλαγη ετσι καθεται καλυτερα..
Οσο για εσενα , δες το νερο της βρυσης πως ειναι κ μετα παιξε με μαλακο νερο εμφιαλομενο κ οχι νερο τυπου ατμοδσιδερου (απιονισμενο)
Το κοστος θα ειναι μικροτερο απο την ταλαιπωρια κ ενα καλο νερο = διαρκεια ζωης , χαλαρα ψαρακια , ζωντανια , σταθερες τιμες κλπ.
οσο το γιατι αναφερθηκα γιατο εμφιαλομενο ηταν για το θεμα της σκληροτητας του νερου

Ηρεμος ειμαι.... * κ παντα να εισαι !
το νερακι δεν το 'παιδευω', απλα μετρησεις κανω τωρα να δω τι γινεται...
τωρα θα σου πω το μπραβο!
Πιστευω θα ρθει και η ωρα που θα το απολαμβανω... * στο ευχομαι ολοψυχα!
καλη συνεχεια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries