Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 19-11-12, 23:18
Το avatar του χρήστη Konstantin79
Konstantin79 Ο χρήστης Konstantin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-07-2010
Περιοχή: Κάπου
Μηνύματα: 637
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα, κατ αρχας το εξοδο ΔΕΝ ειναι το ενυδρειο (αν το προβλημα σου ειναι αυτο να σου πω που μπορεις να παρεις ενα 600ρι τζαμπα).
Τα εξοδα βρισκονται αλλου, και ο λογος που ισως καποιοι δε μπορουν να εχουν τετοια ψαρια εχει περισσοτερο να κανει με τα εξοδα θερμανσης, τα ταισματα, τις αλλαγες, και ολο το πακετο.
Το να φτιαξεις η να αποκτησεις μεγαλο ενυδρειο δεν ειναι τιποτα, αν φυσικα πληρεις τις προδιαγραφες (εγω πχ δεν παω πανω απο 400 λιτρα σε διαμερισμα γιατι ψιλοφοβαμαι, αλλα αν παω καποτε σε μονοκατοικια το πρωτο που θα φτιαξω μπορει να ειναι και πανω απο 1000ρι ...οχι για δισκους, αλλα για χρυσοψαρα)
Σκεψου ολα τα υπολοιπα κι ασε τα λιτρα στη παντα, ειναι απλα το κερασακι στην τουρτα
Ε τι λεμε τωρα;;; Παρε τσαμπα τα τσιγαρα, αλλα ενα χιλιαρικο η φωτια;;;
Το ιδιο πραγμα λεμε. Το ξερω οτι ειναι ευκολο να φτιαξεις ενα ενυδρειο, αλλα το να εχεις ενα ΘΗΡΙΟ γι'αυτα τα ψαρακια, οταν μεγαλος εκτροφεας δισκων σου μεταφερει αυτο που λεω τοση ωρα, ειναι λιγο ακραιο!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιο ευκολο πραγμα στους δισκους ειναι να γεννησουν.
Ειναι ο σκοπος της ζωης τους.
Το θεμα ειναι τι γινεται στο ενυδρειο με τους υπολοιπους, τι γινεται με την επιβιωση του γονου, τι γινεται με την σχηματικη του αναπτυξη αν επιβιωσει.

Η επιτυχης διατηρηση κρινεται απο τη μακροζωια του, την υγεια του οσο ζει, τη σωστη συμπεριφορα του και τα χρωματα που επιδικνυει σαν προεκταση της συμπεριφορας του και την εμφανιση του γενικα.
Ενας φανατικος βρυσατος δισκας που ξερουν αρκετοι (ονομα δε λεω), ειπε οταν ειδε τα ψαρια του σε ΑΟ τελικα μετα απο τοσα χρονια και παραδεχτηκε μπροστα μου "θελουν ΑΟ τα κωλοψαρα τελικα".
Μενει να βγει και να το παραδεχτει δημοσια, αλλα δεν γραφει εδω συχνα
Το καταλαβαινω αυτο, και αυτο εχω σκοπο να επιτυχω!
Χαιρομαι τουλαχ που ειμαι απο αυτους που μαθαινουν απο τα λαθη τους, αν κ μεχρι τωρα ελαχιστα εχω κανει!!!!
__________________
Η έλλειψη επικοινωνιας θα είναι η αρχή του τέλους του ανθρώπινου γένους!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Konstantin79 : 19-11-12 στις 23:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01543 seconds with 11 queries