Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 14-11-12, 19:40
kornilia Ο χρήστης kornilia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2012
Περιοχή: mytilhnh
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστη αντιμετωπιση, εκπτωσεις σε ζωες δεν κανουμε για κανενα λογο ουτε στην ευζωια των αγαπημενων μας πετς.
Τα φανσυ μπορουν να ζησουν αρκετα καλα σε ενα 100ρακι, τα κομετ ομως θελουν πραγματικα κατι μεγαλο για να μορουν να κολυμπησουν (γινονται και 30-40 ποντους οποτε μενοντας σε μικρο ενυδρειο κινδυνευουν με νανισμο που συνεπαξεται με αργο βασανιστικο θανατο αφου τα εσωτερικα τους οργανα αναπτυσονται δυσαναλογα)
Προσορινη λυση ειναι τα κουτια του ικεα που ειναι κοντα 100 λιτρα η καποιες μεγαλες λεκανες, ή παιδικες πισινες κτλ μεχρι να παεις ενα κανονικο ενυδρειο και να το στρωσεις, αλλα διαβασε τα υπομνηματα της κατηγοριας των αρχαριων
Eυχαριστω και σενα!αληθεια αν φανηκε οτι εχω προθεση να παιδευω τα ψαρια τοτε λαθος! ισα ισα!απλα το μονο που ιθελα ηταν μια γνωμη για να παρω την καλυτερη λυση!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lionor Εμφάνιση μηνυμάτων
Aκριβως τα ιδια ελεγα κι εγω
Διαβασε προσεκτικα, την δικη μου...ιστορια. Ειναι πανομοιοτυπη με την δικη σου. Διαβασε και τα υπομνηματα για τους αρχαριους. Και αφου τα μελετησεις ολα καλα, τοτε να ρωτησεις τι μπορεις να κανεις. Αυτη την στιγμη οτι και να σου πουνε εδω τα παιδια...δεν... Πολυ φοβαμαι οτι ηδη ειναι αργα και για το ψαρακι που ηδη εχεις. Οτι κι αν συμβει ομως, αν σ αρεσει η ιδεα να εχεις χρυσαψαρα, κατσε πρωτα και μελετησε σωστα, τι ακριβως χρειαζονται και μετα αποφασιζεις
Σορρυ αλλα δεν το βρισκω που ακριβως ειναι!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kornilia : 14-11-12 στις 19:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 10 queries