Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 12-11-12, 01:39
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Χιλια ευχαριστω για τις απαντησεις. Oποτε ακολουθω την 3η μεθοδο. Στρωνω του φιλου το ενυδρειο, εχει ενα εσωτερικο φιλτρο με σιποραξ μεσα (θυμασαι τη φωτο Νικο? Την μονομαχιερα που στηνουμε που ειχα ανοιξει θεμα) βαζω τα δυο ανκιστρακια μου μεσα, και ριχνω αμμωνια στο μεγαλο μπολικη και οχι σε αραιες δοσεις 10 φορες τη μερα ας πουμε οπως ελεγα αν ηταν τα ψαρια μεσα. Μετα 80% αλλαγη οταν μουρθουν και προσαρμογη τους καρντιναλς και μεσα. Και μετα ναι φειδωλο ταισμα και καθημερινες μετρησεις. Εχω εμπιστοσυνη στα φιλτρα θα αντεξουν πιστευω, θα ριχνω αρκετη αμμωνια. Τα φυτα ναι ειναι ενα θεμα, δεν πρεπει να ξεφυγω. Εχω μερες μπροστα μου, καποια στιγμη μεσα στη βδομαδα θα μου τα στειλει, μολις βρει χρονο, προς το τελος της βδομαδας.

Ναι θοδωρη, θα βαλω αν ειναι 10-15 στο ενυδρειο που θα βαλω τους ανκιστρους, να εχω να βαλω μονο τους 35 στο μεγαλο, και μετα απο καμια βδομαδα αν πανε ολα καλα, τους μεταφερω και αυτους. Μαζι με τους ανκιστρους.

Τι λετε?

ΥΓ καραντινα υπηρχε....μια 60λιτρη αλλα εσπασαν οι σιλικονες....:S εχω και μια λεκανη 40λιτρη και ενα μικρο εξωτερικο και εναν θερμοστατη...μπορω να στρωσω και αυτο. Ναι ετσι θα κανω. Απτο ναχουμε κανα peak αμμωνιας καλυτερα ας τρεξω λιγο παραπανω να ετοιμασω το εδαφος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 11 queries