Θέμα: 250 Λτ + 80λτ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 11-11-12, 23:15
Το avatar του χρήστη kostas82
kostas82 Ο χρήστης kostas82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2010
Περιοχή: Κ.κηφισιά Αττική
Μηνύματα: 2.572
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ανδρεας νικολαου Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε Κώστα σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. θα προμηθευθώ άντιφοσφορο και ανθρακα. θα κοίτάξω αν μπορώ να βρω τις συγκεκριμένες μάρκες στην Κύπρο. στην Κύπρο μου πρετειναν την brigthwell. όλες οι μετρήσης μου είναι μηδενικές. απίστευτο αλλά αληθινό όλα τα μαζευει η άλγη.
τα turbo snail βοηθουν?
να προσθέσω αστερίες?
θα επικοινωνήσω με την εταιρία στην ελλάδα αν μπορούν να μου στήλουν στην Κύπρο την αντ. οσμοσις. πρέπει να πάρω και κάποια παρελκόμενα ή το πακέτο τον 59 ευρω είναι αρκετό?
παρακαλώ φίλε μου Ανδρέα , δεν χρειάζεται να είναι οι συγκεκριμένες μάρκες τα χημικά σου πόσταρα αυτά επειδή ξέρω ότι είναι οικονομικά και καλά , πολύ καλός αντιφ. είναι από ότι ξέρω και της tunze αν ξέρει κάποιο παιδί που βάζει αντιφ. γιατί εγώ δεν βάζω λόγο προβιοτικής να σου προτείνει κάποα άλλη μάρκα ..άνθρακα καλό έχει και η seachem ..αν και νομίζω πως όλοι στέλνουν Κύπρο ,η brightwell έχει πολύ καλα πράγματα και είναι από τις καλύτερες εταιρίες στον χώρο , δυστηχώς είναι αμερικάνικη και όλα της τα πράγματα έχουν ανεβασμένες τιμής λόγο μεταφορικών ..εγώ θα δοκίμαζα και αυτής αν είναι καλή η τιμή εκεί .. για την όσμωση αν η πίεση του νερού είναι χαμηλή να πάρεις και μια booster pump από τον ίδιο και αν θες το απόλυτα καθαρό νερό πρόσθεσε και μια μονάδα ρητίνης ..στείλε του ένα mail και θα σου πει είναι από τους πιο καλούς επαγγελματίες στο χώρο , σαλιγκάρια να βάλεις ναι θα βοηθήσουν για αστερίες δεν ξέρω να σου πώ γιατί δεν είχα ποτέ
__________________
Κώστας
Πληροφορίες ενυδρείου :
Reef
Main display800l , Sump 200l
Lighting : DIY custom multichip led
Circulation: 3xwp60 jebao , jebao dct12000,Skimmer Atb big econo ,
Calsium reactor : Shuran jetstream 1, Zeo reactor Diy
Cooling Tr
20, Heating Eheim Jager
Auto top off DIY , ROWw

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 11 queries