Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-11-12, 14:52
Το avatar του χρήστη galkito
galkito Ο χρήστης galkito δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Λευκωσία, Κυπρος
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι οι αλλαγές είναι τεράστιες. Θα ανεβάσω μια παλιά και μια νέα φωτογραφία μάλλον το απόγευμα ή αλλιώς αύριο.

Το θέμα μα το zeovit απλά δεν μου έκατσε. Ότι και αν έκανα πάντα είχα ψηλά νούμερα στα νιτρικά και φωσφορικά. Ακόμα και SIO3 με αποτέλεσμα να έχω κάποιες άλγες στο βράχο και στα τζάμια. Μιλούσα και τακτικά με ένα από τους γκουρού του είδους για να ρυθμίσουμε τις δόσεις αλλά άδικος κόπος. Επίσης ήταν το θέμα βάλε μια σταγόνα από αυτό, 10 από το άλλο, μια το πρωί, μια το απόγευμα... κατάντησε κάπως κουραστικό. Μπορεί και να έκανα και κάτι λάθος δεν λέω...
Τα pellets από την άλλη είναι να τα βάλεις αργά για να μην κρασάρει το σύστημα και τελείωσες. Έβαλα τα δικά μου σε διάστημα ενάμιση μήνα. Τώρα, μετά από πολύ καιρό καθαρίζω το τζάμι μια φορά την εβδομάδα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε Μάριε που χάθηκες ; γιατί έκοψες την ζεοβιτ ; ήταν θέμα κόστους ή δεν βγήκε τελικά ;βάλε και καμιά φωτό να χαζέψουμε
, επίσης άλλαξες και το φωτιστικό.. εντυπώσεις ;
Το φωτιστικο ειναι ολα τα λεφτα Η αποδοση του τα κοραλια ειναι αισθητη. Και επισης η συγκεκριμενη μαρκα δεν έχει lenses μπροστα απο το led με αποτελεσμα να μεγαλωνει τα SPS πολυ καλα αλλα ταυτοχρονα να μην "καιεi" LPS & ****** κοραλια που ειναι σε πιο ψηλο σημειο.
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτο το φωτιστικο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη galkito : 09-11-12 στις 14:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 10 queries