Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 27-02-05, 23:49
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

Δεν θα εμπαινα στον κοπο μια και δεν αξιζει, αλλα θα το κανω επειδη μαρεσει να τεκμηριωνω οτι λεω.
ξεκιναω λοιπον.
1.δεν ζητησα εγω να μου κριτικαρεις το δικο μου, αλλα εσυ το δικο σου.
2.η ληψη της φωτογραφιας που εχεις βαλει ειναι σε καθε περιπτωση απο αλλη γωνια τραβηγμενη , με αποτελεσμα, στη μια να μην δειχνει τις κοτσανες της αλλης.αρα βλεπουμε με κοκκινο πετρες οι οποιες ειναι αχρηστες οπως εχουν μπει μια και πατανε εντελως-εφαπτονται- η μια με την αλλη.στην πρωτη φωτο αυτες δεν φαινονται ενω στην δευτερη βγαζουν ματια.στην κατω φωτο με κιτρινο βγαζουν ματια επισης οι ασυμμετρα -σε σχεση με το σχημα τους - τοποθετημενες πετρες, που επισης στην πανω φωτο δεν φαινονται ,ισως επιτηδες για να μην δειχνουν ασχημα, ισως και τυχαια..., συγκρινοντας τις 2 φωτο πλεον σε αντιπαραθεση τι βλεπουμε???
πετρες που ενω ειναι σε σχημα πλακε, να εχουν μπει καθετα !!!! εδω εγκειται η ρησση περι ατακτως ερριμενων.φυσικα για να εμπεδωθει και η εννοια αυτη θελει ματια χωρις παρωπιδες.40 πετρες βαλμενες οριζοντια και 5 καθετα παροτι ειναι ιδιες ειναι ενα ....πολυ ομορφο aquascaping,
και να μας πει και ο φιλος γιαννης(jpatou) που ειδε το αρκετα ωραιο !!!
αν ειχες λιγο ασχοληθει θα εβλεπες οτι τα ενυδρεια με τετοιου ειδους ψαρια θελουν ενα κενο μεταξυ πετρων καπου στη μεση η στα 2/3 του ενυδρειου, μια και ειναι περιοχικα ψαρια , και ετσι χωριζουν τα ορια τους.
επαναλαμβανω οτι περιμενω να μου πει ο γιαννης τι το ωραιο ειδε, και με την προυποθεση οτι εχει αφρικανες και αυτο σημαινει οτι εχει ασχοληθει με κατι παραπανω απο καποιον που αντι να δει πως στηνονται τα ενυδρεια , απλα για λαικη καταναλωση και για τα γελια καποιων ασχολειται με ενυδρεια αλλων.
ο νικος ειπε πολυ ζουμερα τι χρειαζεται...
Απο ποτε η ευχη καλο ξεκινημα ,λαμβανεται ως ειναι καλο??
φυσικα δεν ειχα την απαιτηση να το καταλαβεις.....
ο επικροτητης σου , σου ανεβαζει το prestige.....
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 10 queries