Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 30-10-12, 12:44
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιεγραψε μου αν θελεις το ΄χτυπησε΄, γιατι δεν το εχω δει ποτε.
Πως; με κεντρι; κι επεσε ξερη ακαριαια; δεν πεταχτηκε;
Την γραπωσε; με τι;
Θα τους ζητήσω να το ξανακάνουν...και θα κρατάω κάμερα!!!
(Πλάκα κάνω)

Το σαλιγκάρι ήταν βυθισμένο στο χαλίκι, η γαρίδα ήταν ακριβώς δίπλα του και έτρωγε, το σαλιγκάρι βγήκε, την χτύπησε με την προβοσκίδα του και μετά κόλλησε πάνω της.
Η γαρίδα μετά το χτύπημα δεν κουνήθηκε καθόλου. Άνοιξα το καπάκι, χώρισα το σαλιγκάρι από την γαρίδα και ο καθένας πήρε τον δρόμο μου...

Έχω δει τις γαρίδες να πετάγονται με το παραμικρό. Και απορώ πως δεν έκανε ακριβώς το ίδιο

Παραθέτω κάποια πράγματα που διάβασα για το θέμα :

"Το έχω πει αρκετές φορές θα το πω άλλη μία.
Τα Helena μπορούν και το κάνουν να πιάνουν γαρίδες και να τις τρώνε.
Τα Helena μπορούν και το κάνουν να τρώνε μεγαλύτερα σαλιγκάρια σε μέγεθος από αυτά ειδικά όταν υπάρχουν αρκετά helena και η τροφή δεν είναι αρκετή."

"Φίλε μου το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έχω χάσει 4 zebra και 2 red union απο helena ...δυστυχώς μπορούν να κατασπαράξουν σαλιγκάρια μεγαλύτερα από αυτά. Πάντως το παράξενο είναι ότι 3 zebra επέζησαν, και για κάποιο παράξενο λόγο περνάνε από δίπλα και ούτε που τα πειράζουν....ίσως έχει να κάνει με την εναρμόνιση στον ίδιο χώρο τι να πω, η έχει να κάνει ότι τα νέα σαλιγκάρια έχουν κάποια ίσως οσμή από το ξένο ενυδρείο..."

"Σε 60αρι δυστυχώς, είχα και δεύτερο θύμα. 8 Helena vs 1 apple, με τάισμα κανονικό(ίσως και παραπάνω απο το κανονικό) το σκότωσαν.
Ξεκίνησε από χθες, το είδα, ελευθέρωσα το apple και έφυγε τρέχοντας
Δυστυχώς σήμερα και με φώτα ανοιχτά, κάπου τρακαρίστηκαν και το κακό δεν άργησε να γίνει...."

"Διάβασα σε ένα φόρουμ ξένο ότι έχει παρουσιαστεί σε κάποιον που είχε τέτοια σαλιγκάρια να του φάει γαρίδα"
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries