Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 30-10-12, 11:48
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο μου φαινεται ανεξηγητο συγκριτικα με τα ενυδρεια που εχω δει (δικα μου και φιλων). Μιλαμε να τρωνε διπλα διπλα γαριδες και χελενα, να καβαλανε τα χελενα οι γαριδες και να κανουν βολτες κλπ.
Φυσικα και εχω δει και εγω χελενα να περναει διπλα απο λαθρεπιβατη ανεμελα. Το τελικο αποτελεσμα ειναι ομως οτι μετα απι λιγο καιρο δεν υπαρχει λαθρεπιβατης.

Δεν ξερω τι μπορει να φταιει στην περιπτωση σου, δεν γνωριζω ολα τα δεδομενα.
Ηταν σιγουρα ζωντανη η γαριδα που την επεσε το χελενα;
Γιατι οι γαριδες κινουνται με ταχυτητα φωτος αν κατι τις ενοχλησει.
Μου φαινετα αδιανοητο να τσακωσε το χελενα γαριδα.
Εκτος κι αν ειναι πεθαμενη ή ετοιμοθανατη
Όταν είδα τις δυο γαρίδες νεκρές...υπέθεσα πως αρχικά κάτι άλλο είχε φταίξει
Έκανα μετρήσεις : Όλα οκ
Βυθό δεν πείραξα
Μέχρι εκείνη τη στιγμή όλες οι γαρίδες (όσες τουλάχιστον βλέπω, κινούνταν μια χαρά στο ενυδρείο)

Μερικές μέρες μετά μια yellow fire καθόταν (ολοζώντανη) δίπλα του...το helena την χτύπησε και η γαρίδα έμεινε ακίνητη σαν μαρμαρωμένη!
Αν μου το περιέγραφε άλλος...δεν θα τον πίστευα.
Και δεν σχολιάζω τις φωνές του γιου μου... όταν το είδε!!

Κι εγώ μέχρι εκείνη τη στιγμή ήμουν της άποψης πως μόνο άρρωστη ή ετοιμοθάνατη γαρίδα μπορεί να πάθει κάτι τέτοιο.
Για τους θανάτους των δυο γαρίδων δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Αλλά σε συνδυασμό με το χτύπημα σε fire...αρχίζω πλέον να έχω κάποιες επιφυλάξεις

Για τις επόμενες μέρες θα φυλάμε σκοπιά όλη η οικογένεια...
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries