Θέμα: CO2 SYSTEM
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 24-10-12, 07:42
Το avatar του χρήστη tsagod
tsagod Ο χρήστης tsagod δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2007
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αυτό περί γκαζόζας αναφέρομαι με την βελτίωση.
Γιαννη δεν θα μας αφησεις με την απορία ομως!

Θα περιμενω την βελτιωση. (και ελπιζω να μην χρειαστει να βαλω, μπιμπερο, πλαστικα μπουκαλια, ποτιστρες πουλιων κλπ, στον ενυδρειο)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Μισό λεπτό παιδιά γιατί μπερδεύτηκα λίγο . Ίσως να είμαι λιγάκι χαζός . Στην περίπτωση που είναι γεμάτη η μπουκάλα, πόσο πρέπει να ανοίγουμε την κάθε στρόφιγγα. Εννοώ πόσο πρέπει να δείχνει το επάνω μανόμετρο και πόσο το κάτω ; Τέλος όταν κοντεύει ο καιρός για γέμισμα από ποιό μανόμετρο θα το καταλάβουμε και τι θα πρέπει να δείχνει αυτό ;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ζητώ συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου φαίνονται χαζές απλά δεν το κατάλαβα .
-------------------------


Όταν βρείς χρόνο και όρεξη, εξύγησέ μου αυτό για την βελτίωση . Με ενδιαφέρει πολύ .
Σ' ευχαριστώ!!!
Την κεντρικη στροφιγκα να την ανοιξεις οσο θες, μια-δυο στροφες πριν το τερμα ειναι οκ. Το πανω μανομετρο θα σου δειχνει μεταξυ 60-70. Οταν αδειασει η μπουκαλα σου θα πεσει λιγο αυτη η ενδηξη αλλα δεν θα φτασει ποτε στο μηδεν. Θα το καταλαβεις και απο τις φυσσαλιδες σου.
Το δευτερο μανομετρο δειχνει την πιεση που διοχετευεται το αεριο μεσα στο ενυδρειο, μια ενδηξη κοντα στο 1 ειναι οκ. (καποιοι κεραμικοι διαχυτηρες χρειαζονται παραπανω απο 1 πιεση για λειτουργησουν).

Καλημερα...
__________________



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsagod : 24-10-12 στις 07:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01810 seconds with 11 queries