Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 22-02-05, 20:40
captaintakis Ο χρήστης captaintakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2005
Περιοχή: KOΡΙΝΘΟΣ
Μηνύματα: 13
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην captaintakis
Προεπιλογή ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΥ.....

Καλησπερα Γιωργο.
Απαντησα κατευθειαν στις ερωτησεις σου αλλα διαπυστωσα οτι εκανα ενα λαθος και την ιδια στιγμη το εσβησα.Δεν ξερω αν το ελαβες αλλα πιστευω οτι τα διεγραψα.Συνεπως ξανα απο την αρχη.
Το ενυδρειο ειναι φυτεμενο αν ο ορος τελικα μου αρμοζει.
Απο φυτα εχω:
1.Valisneria americana
2.Ludwigia repens
3.Rotala .......
4.Limnophila Aquatica
5.Cambomba Caroliniana.
ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ:Χαλαζιακη αμμο μια στρωση,απο πανω εβαλα ενα κουτακι sticks της tetra και ξανα αμμο.
Τωρα οσον αφορα τα ψαρακια σου αναφερω οτι το Marble ειναι στο τελικο του μεγεθος συμφωνα με τα λεγομενα του γνωστου αραβα μαγαζατορα και ειλικρινα ειναι πολυ μεγαλο για τα ματια μου.
Τα αλλα δυο, smokey blue blushing πιστευω οτι ειναι σε μεσαιο μεγεθος και
το τεταρτο ειναι μικροτερο.Ηλικιες δεν ξερω.....
Εχω εσωτερικο φιλτρο της hydor 470 λιτρα την ωρα ,θερμοστατη επισης της
hudor 150 watt και απο υλικα,μακαρονια,σφουγγαρι και υαλοβαμβακα.
Κανω καθε εβδομαδα αλλαγη το 30%,20% απιονισμενο και 10%βρυσης.
Το νερο της Κορινθου ειναι ακαταλληλο για οποιαδηποτε χρηση και καταλαβαινεις πιστευω τι τραβαμε!Σαν ντεκορ εχω βαλει μονο μια πετρα η οποια εχει χρωμα καφε και ειναι ελαφρυα.Τα φυκια τα εχω βαλει πισω,την limnophιla μπροστα στην γωνια και ολα τα αλλα στη μεση σε θεση παραταξης.Τα ψαρια τα ταιζω 2 φορες την ημερα,μια το μεσημερι κοκκινο σκουληκι και το βραδυ την τροφη tetra pro.Τωρα γιατι ρωτησα για τα χρωματα;Απλα γιατι πιστευω οτι τα blue blushing θα επρεπε να μου δειχνουν πιο εντονο το μπλε.Ισως να ειμαι απαιτητικος αλλα πρεπει να απαντησω.Επισης αγορασα και μια φιαλη των 3 λιτρων CO2 και τωρα πιστευω οτι θα αντιμετοπισω καποια προβλεπομενη δυσκολεια,ετσι δεν ειναι;Πιστευω οτι εχω ξεκινησει σωστα αλλα αναφερω οτι ειμαι ασχετος σε πολλους τομεις,αλλα εχω την διαθεση να ενημερωνομαι μεσω του board και απο συζητησεις μεσω των φιλων ενυδριστων.Ας με συγχωρεσουν οι Moderators του board οταν γραφω σε λαθος στηλες.Προσπαθω να μαθω και το board.....
Καλο Βραδυ και σε ευχαριστω για τον χρονο σου.
Φιλικα
Μανιατης Παναγιωτης.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01666 seconds with 10 queries