Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 18-10-12, 21:24
g81gr Ο χρήστης g81gr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: heraclion crete
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε φίλε πώς σου γέννησαν τα corry και 'γω θέλω!
Βασικά δεν έκανα απολύτως τίποτα ιδιαίτερο... έκανα μία μεγάλη αλλαγή νερού χθες, και πριν την αλλαγή τους είχα ρίξει τροφή για γατόψαρα. απ ότι διάβαση η λίμπιντο τους ανεβαίνει με την πτώση θερμοκρασίας, και αλλαγή του νερού.

Σύμφωνα με τα όσα διάβασα και είδα είναι αυγά corrydoras, και είναι καμιά 200σαριά!!! γέννησε και πίσω από το φίλτρο καμιά 200αριά πέρα από τη φώτο. θα προσπαθήσω να τα κόψω με ξυράφι, αλλά δεν έχω ενυδρείο άλλο, μόνο μία γυάλα μονομάχου 2 λτ... έχω και μια αεραντλία, φάρμακο για μήκυτες, δεν έχω, οπότε θα ανανεώνω το νερό από το ενυδρείο, από φυτά έχω μόνο pistia και κερατόφυλλο για να βάλω, μπορώ να βάλω και λίγη άμμο από το βυθό και λογικά θα μεγαλώσουν ε???

Και κάτι άλλο για να μην ανοίγω νέο θέμα... ένα από τα γατόψαρα είναι συνεχώς ξαπλωμένο στο βυθό εδώ και ώρες, ούτε σκαλίζει ούτε τίποτα... αναπλέει κανονικά... λέτε να εξαντλήθηκε??? ή πεθαίνει??? αν το δεύτερο, πως το σώνω???
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
μαλλον τα nerite ειναι εαν δεν βγαινουν με το χερι ειναι απο σαλιγκαρια εαν βγαινουν ειναι απο τα κορρυ.
Δεν έχω τέτοια σαλιγκάρια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g81gr : 18-10-12 στις 21:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01419 seconds with 11 queries