Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 14-10-12, 22:30
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Βρε παιδια... αλλο ρωταω εγω, σε αλλο μου απαντατε

Η απορια μου ειναι η εξης: ποση ροη αερα θα χρειαστω σε ενα 180λιτρο ενυδρειο. Νομιζω πως δεν παιζει ρολο, το αν θα εχω 8αρια ή 12αρια, ουτε αν θα ειναι 1 ή 5-6 τα ανεμισηρια, αλλα το ποσο αερα βγαζουν. Αυτο δεν πρεπει να κοιταμε πρωτα;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
τα 12αρια κατα τη γνωμη μου ειναι υπερβολη και θαναι και πιο δυσκολο να ανοιχτουν τρυπες γιαυτα.
και αν τα συνδεσεις με ρυθμιζομενο τροφοδοτικο θα μπορεις να παιξεις και με την ταση οποτε τα χαμηλωνεις αν χρειαζεται.φυσικα θα χρειαστεις και κοντρολερ αν θες να κανεις σωστη δουλεια.
γι αανεμιστηρια κοιταξε για konig.ειχανε παλιοτερα στο eshop 8αρια με 75 cfm.αλλα και με 55 αν εβρισκα εγω θα εβαζα.δεν τα βλεπω τωρα αλλα ισως εχουν αλλου.τα scythe ακριβα και καινε και ρευμα.(θελουνε καποια αμπερ παραπανω,αν θυμαμαι καλα.)
Γιατι να ειναι πιο δυσκολο να ανοιχτουν τρυπες; 4 δεν εχουν και αυτα;
Με ρυθμιζομενο θα τα συνδεσω. Γνωριζεις αν μπορω να παιζω με την ταση ενω ειναι σε λειτουργια; Κοντρολερ εχω τον stc-1000
Konig 8αρι με 75 cfm...;;;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelios816 Εμφάνιση μηνυμάτων
βασιλη παντα να υπολογιζεις και την εξατμιση φιλε ,στο 8αρι και στο 12αρι βαση των λιτρων στο 8αρι στα 180 λιτρα θα εχεις 8-10 λιτρα τη μερα στο 12αρι 10++ τη μερα, αν εχεις αυτοματη πληρωση καλα καποιος ομως που δεν εχει και λειψει καποιες μερες καηκε φιλε.
Η εξατμιση εχει σχεση με το αν εχεις 8αρια ή 12αρια ή με το τι θερμοκρασια εχεις ορισει;

Skydiver: οταν λες το πηρες ετοιμο, τι εννοεις; Στις φωτος που εχεις βαλει, ειναι το rio 180 αν δεν κανω λαθος;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lionor : 14-10-12 στις 22:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries