Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 14-10-12, 19:36
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Ειχα παει σε καταστημα που πουλανε οσμωσεις εδω σερρες και το νερο και εκει το ιδιο ακριβως εδειξε. Καλυτερα να πηγαινα σε malawi μου φαινεται χαχα. Εχω αντλια οποτε απο πιεση δεν ειναι θεμα λογικα, θερμοκρασια νερου εισοδου λογικη, θα κρυωνει οσο χειμωνιαζει, εγω το αποδοδω στο ψηλο tds δικτυου το 10αρι της οσμωσης. Fush δεν εκανα. Θα κανω. Αν και τη δουλεψα κανα μισαωρο συνολο. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν την εκλεισα για κανα 10λεπτο και μετα την ξανανοιξα, το tds meter απο 10 εφτασε στο 100 σε 5 δευτερα και σε 20-30 κατεβηκε παλι στο 10. Ισως ναπεξε ρολο οτι γεμιζε το καζανακι διπλα (στην παροχη για το πλυντηριο στο μπανιο την εβαλα) οποτε επεσε η πιεση, μολις γεμισε το καζανακι μειωθηκε στο 10. Ειναι φυσιολογικο το σκαμπανευασμα ε; Την συμπεριφορα του πλεκο πως τη βλεπεις; Λογικη για αρχη; Τα φυτα εχω τυλιξει τις ριζες σε βαμβακι φαρμακειου, μου το προτεινε ο νικος λογω ελλιψης υποστρωματος. Μεσα στη βδομαδα θα μουρθει και το flurish αν και ανυρηχγ γιατι ειδα λιγο αλγη στα φυτα απο οταν τα πηρα. Εχω κλειστα φωτα ομως οποτε λογικα θαναι οκ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01293 seconds with 10 queries