Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 08-10-12, 14:12
the_passenger Ο χρήστης the_passenger δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-11-2010
Περιοχή: Marousi
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ απόλυτα !!! Κάνουν πολύ καλή δουλειά . Διαρκούν όπως είπες και εσύ, για ένα μήνα+ με δύο φορές την ημέρα τάισμα. Εγώ έχω αυτή, η οποία έχει ρύθμιση για ένα (1) ή δύο (2) ταΐσματα / ημέρα (ανάλογα την επιθυμία) και ρύθμιση για την ποσότητα ταΐσματος. Την χρησιμοποιώ όμως και εγώ μόνο όταν λείπω από το σπίτι για πάνω από 2-3 ημέρες και μετά την καθαρίζω, της βγάζω τις μπαταρίες και την ξαναβάζω στο κουτί της. Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα "μπουκώματος", όπως λες. Όταν είναι να λείψω το καλοκαίρι, για δύο εβδομάδες, την γεμίζω. Όταν γυρίζω, φυσικά δεν έχει αδειάσει. Την αφήνω λοιπόν να δουλεύει μέχρι να αδειάσει. Αυτό διαρκεί για περίπου ένα (1) με ενάμιση (1 1/2) μήνα. Τις προτείνω ανεπιφύλακτα !!! Είναι σωτηρία για τις ημέρες που αφήνουμε τα ψαράκια μας μόνα τους...

Σχετικά με αυτό που αναφέρθηκε για την υγρασία, η ταΐστρα της juwel που έχει ο φίλος και εγώ έχει μια υποδοχή για σωληνάκι αεραντλίας το οποίο διοχετεύει αέρα ώστε να μην μαζεύεται αυτή η υγρασία (πραγματικά μαζεύεται, από την εξάτμιση του νερού από κάτω, με αποτέλεσμα πχ να κολλάνε τα περισσότερα φυλλαράκια).

Δεν έχω δοκιμάσει όμως να κάνω μια παράκαμψη και να φέρω αέρα στην ταίστρα. Το έχει δοκιμάσει κανείς; αποτελέσματα;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries