Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 16-02-05, 18:53
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Καλησπέρα, δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με τον γιάννη απλά θα πώ την εμπειρία και τη γνώμη μου. Εγω αφησα νεογέννητα μεσα σε ενυδρείο με πλέκο και κορρυς μετρημένα τα μικρά και δεν ειχα καμμιά απώλεια μάλιστα όταν βάζω ταμπλέττα για τον πλέκο κάνουν όλα τα ψαράκια πάρτυ χωρίς μονομαχίες και εκφοβισμούς.... τα τελευταία που άφησα μέσα ήσαν 4 ημερών και πάλι ολα πάνε καλά.... εξάλλου όταν είχα τα γκάπυς μου στο μεγάλο ενυδρείο δεν αφαιρούσα τις μητέρες γενιόντουσαν και μεγάλωναν εκεί αρκετά απο τα νεογέννητα τόσο που είχα υπερπληθώρα στο τέλος ..΄...Αυτή ειναι η δική μου εμπειρία με τα γκάπυς και τιποτε παραπάνω.... Εκείνο που εμαθα που όλοι στο τέλος μαθαίνουμε ειναι απο τις δοκιμές που κάνουμεν αποκτούμε εμπειρίες που αυτές βοηθούν να συνεχίσουμε ...... Στην απάντηση του γιάννη οτι ο πλέκο το βράδυ κάνει παρτυ εις βάρος των μικρών και τα γκάπυς την ημέρα κανου το πάρτυ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη τουλάχιστο για το πρώτο γιατί δεν ειχα καμμιά τέτοια εμπειρία εγώ για να το λεει ο γίάννης πρέπει να είχε αυτός αυτο το είδος της εμπειρίας, όσο για τα γκάπυς αν την ώρα που γεννόνται τα μικρά κατα τύχη ειναι και ώρα φαγητού τα πέρνάνε για φαγητό επειδή ειναι ακίνητα για μια στιγμή μεχρι να εγκληματιστούν αν εκει γύρω υπάρχουν φυτά πυκνά τότε γλυτώνουν αρκετα .... εγώ είδα την καλύτερη μου θηλυκιά να τρώει τα μικρά της γιατί κατα τύχη τα γεννούσε πάνω σε βράχο και τα έβλεπε μέχρι που δεν άντεξα το θεαμα και την έσπρωξα να φύγει απο το συγκεκριμένο σημείο για να γεννηθούν τα μικρά μέσα στα φυτά και να γλυτώσουν ... συμβαίνουν και αυτά στη φύση..... εμείς απλά δεν το αντέχουμε ....
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01683 seconds with 11 queries