Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 29-09-12, 02:27
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Στα θέματα με τα βακτήρια το έχω γράψει κι άλλες φορές ότι δεν πιστεύω ότι είναι σκέτο νερό, άσχετο με το πόσο χρήσιμα μπορούν να μας φανούν τα όσα έχουν, αλλά ας μην παρασυρθούμε πάλι!

Η Seachem δίνει ένα υλικό, σε τιμή που θεωρεί ότι τη συμφέρει και βγάζει τα έξοδα της όποιας επεξεργασίας του κάνει και το όποιο κέρδος της. Για να την αφήνουν να τα λέει θα έχει κάποια στοιχεία που το αποδεικνύουν και ένα μέρος αυτών το έχει δώσει και δημοσίως!

Πιάσε το αβγό και κούρευ' το αν μπούμε στη διαδικασία να βρούμε και την παραμικρή διαφορά ανάμεσα στα υλικά. Υπάρχουν τόσα που ανάλογα με τα οικονομικά μας, το χώρο που έχουμε και γενικότερα τις ιδιαιτερότητες του κάθε ενυδρείου, την εμπιστοσύνη στα λεγόμενα της εκάστοτε εταιρείας, τις εμπειρίες, την ασφάλεια που θέλουμε να νιώθουμε (ακόμα κι αν αυτό στηρίζεται στο ότι αφού έδωσα περισσότερα είναι και καλύτερο) διαλέγουμε κάποιο και το χρησιμοποιούμε. Άλλωστε πραγματικά από ένα σημείο και μετά όλοι μας γινόμαστε υπερβολικοί για να νιώθουμε ασφάλεια. Όταν έχω δει ενυδρεία με μεγάλα φορτία να καλύπτονται βιολογικά από ένα κομματάκι σφουγγάρι τι να σου πω; Αν θα το έκανα εγώ... πια μάλλον όχι. Θα έχω αυτά τα ψάρια, με αυτά τα ταΐσματα άρα θέλω τόσο χώρο για βιολογία, ε και κάτι παραπάνω για μια δύσκολη ώρα, οπότε και θα βάλω το υλικό που θεωρώ ότι έχει την καλύτερη σχέση απόδοσης(ή αν θες εμπιστοσύνης)/τιμής!
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries