Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 29-09-12, 01:38
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

παιδια ενταξει οκ η ελαφροπετρα χρησιμοποιηθηκε παλια αλλα τη βαζαν απ οσο εχω ακουσει -γιατι οταν ηταν της μοδας εγω μαλλον θα ημουν σε υγρη μορφη- με τη σεσουλα ενω με τα κλασσικα βιολογικα του εμποριου κανεις τη δουλεια σου και με λιγοτερο.
Οτι μοιαζει με το matrix επιφανειακα ισως, αλλα αν τα βαλουμε στο μικροσκοπιο ΠΙΣΤΕΥΩ πως θα υπαρχουν μεγαλες διαφορες.
Παντως οταν μιλαμε για μεγαλα sump που δεν ξερεις με τι να τα γεμισεις συμφωνω πως η ελαφροπετρα δεν ειναι καθολου της πλακας, αντιθετα τη θεωρω πολυ σοβαροτερο υλικο απο τις βιομπαλες.

Οτι ο Μπλεχερ χρησιμοποιει λαβα μου εχει διαφυγει, δεν εχω διαβασει το βιβλιο του, μονο οτι διαβαζω δεξια κι αριστερα, απλα μου εμεινε αυτο που λεει για ιδανικο 1:1 και για μινιμουμ 20%. προσωπικα αποδιδω το ολο θεμα στη συνεχιση του κυκλου του αζωτου (απονιτροποιηση) και πρακτικα ειδα πως με μεγαλα φιλτρα οντως τα νιτρικα ειναι πολυ χαμηλοτερα... βεβαια μπορει να πεφτω και εξω γιατι προσθετοντας 12 λιτρα sump σε 80 λιτρα ενυδρειο ουσιαστικα προσθεσα και 1/7 σχεδον παραπανω νερο οποτε μπηκε ενας ακομη παραγοντας που επηρρεαζει ισως τα πορισματα
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 10 queries