Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 28-09-12, 18:30
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη αν ειχες ενα ποσοστο 18-20% δεν εκανε καλη απονιτροποιηση?Το ενυδρειο θα ειναι βιοτοπος αμαζονιου με δισκους αλλα δεν θα εχει μεγαλη ιχθιοφορτιση και η αλλαγες θα ειναι κανονικες 20-25% ανα 5-6 μερες!

χμμμ.... καλυτερα πεστα με τους δισκαδες αυτα, για να μη σε παρω στο λαιμο μου, αλλα απο τα εντελως θεωρητικα που γνωριζω για τους δισκους με τα τοσα ταισματα που θελουν οι αλλαγες μου φαινονται πολυ λιγες... βεβαια θα δεις και στην πραξη και θα πραξεις αναλογα (γιατι απο ενυδρειο σε ενυδρειο διαφερουν τα παντα).

35% σε ενυδρειακι 80 λιτρων βιοτοπικο Ασιας με χαρεμακι betta κανει οντως απονιτροποιηση (οχι φουλ αλλα πολυ καλη, ετσι κι αλλιως 100% δε θελω λογο φυτων) αλλα αλλο βεβαια να ταιζεις 10 σκουλικακια η λιγες δαφνιες σε φουλ φυτεμενο κι αλλο τις μοσχαροκαρδιες και τις ...μπριζολες που τρωνε ι δισκοι και μαλιστα σε νταμαρια...
ΝΟΜΙΖΩ (χωρις να εχω καμια εμπειρια με νταμαρια ουτε με δισκους) οτι για να φτασεις να μιλας για απονιτροποιηση θες οντως πολυ πραμα (ισως ο Bleher που μιλαει για 1:1 να εννωει για απονιτροποιηση)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,04854 seconds with 11 queries