Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 28-09-12, 11:24
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akis_chatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα
εχω ενα ενυδρειο 20 λιτρα το οποιο απο χτες το εχω και δουλευει χωρις ψαρια μεσα μονο με τα βακτιρια και σημερα λεω να βαλω μεσα κανενα ψαρακι τι μου προτεινετε?
Η προσωπική μου άποψη είναι να το κάνεις γαριδάδικο (ψάξε λίγο στην αντίστοιχη κατηγορία στο φορουμ), αφού πρώτα στρώσεις το ενυδρείο - βυθό.
Συνήθως 1.5-2 μήνες είναι οκ

Εναλλακτικά θα μπορούσες να συντηρήσεις οριακά έναν μονομάχο, με πολύ φροντίδα (εννοείται πως πρώτα θα στρώσεις το ενυδρείο)! (γνωρίζοντας, θεωρητικά πάντα, τα προβλήματα που μπορεί να παρουσιάσει ένα τόσο μικρό ενυδρείο)

(Προκαταβολικά συγνώμη με όσους διαφωνούν με την άποψη μου, αλλά εφόσον το 20λιτρο είναι το δεδομένο, δεν γίνεται να προτείνω στον φίλο να πάρει μεγαλύτερο ενυδρείο)

Νομίζω πως εφόσον σου αρέσει το χόμπι, κάποια στιγμή θα αποφασίσεις μόνος σου να αγοράσεις κάτι μεγαλύτερο
Αλλά δεν γίνεται να γνωρίσεις το χόμπι, έχοντας στο ενυδρείο μόνο νερό!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01287 seconds with 10 queries