Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 20-09-12, 18:46
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
ελαχιστα πραγματα ισχυουν ΠΑΝΤΑ!
εγω γραφω την εμπειρια μου απλως....λες οτι ειδες σκαλαρια να περνανε καλα σε 250 λιτρα...ειδες τα ιδια ψαρια σε 600 να παρατηρησεις τη διαφορα???
εγω ειδα τη διαφορα στα ιδια ψαρια που ειχα απο ενυδρειο σε ενυδρειο. και μαλιστα τη διαφορα απο 400 σε 800 λιτρα. και δεν ηταν αγρια αλλα περουβιανα αναπαραγωγη χομπιστα.
ναι μπορει να κρατησει καποιος σκαλαρια σε μικροτερο ενυδρειο....απλα εγω ΔΕΝ θα το ξανακανω..γιατι εχω δει τη συμπεριφορα τους σε πολλα λιτρα και δε συμβιβαζομαι με κατι λιγοτερο πλεον. υπαρχουν ενα σωρο αλλα ειδη να βαλω σε 200λιτρο.
+1

οι διαστασεις παιζουνε πολυ μεγαλο ρολο στη συμπεριφορα.για παραδειγμα στα altum που θελω εγω να κρατησω μολις μπορεσω,αποτι διαβαζω παιζει ρολο και το βαθος/υψος.και οχι μονο λογω του τελικου μεγεθους τους, αλλα και λογο της πιεσης του νερου.και ισως αποτι λενε αυτος ειναι και ενας λογος για τον οποιο δεν γινεται αναπαραγωγη τους σε ενυδρειο η αν γινεται ειναι παρα πολυ δυσκολο.ενταξει τα εχω δει σε βιντεακια και στα 300 λιτρα και στα 400.

τι να το κανω?
αμα δεν τους δωσω οτι καλυτερο μπορεσω, απο 70Cm υψος και πανω, και να τριφτω εκει μηπως και μπορεσω να πετυχω εγω αναπαραγωγη(λεμε τωρα)ποιο ειναι το ενδιαφερον μετα?ετσι να τα κοιταω απλα?αν ειναι να τα κοιταω μονο,τα βλεπω στο youtube που ειναι και φτηνοτερο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01579 seconds with 11 queries