Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 19-09-12, 12:32
TinTin Ο χρήστης TinTin δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2012
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Κρατάω ότι τα platy είναι οκ με τα guppy, και θα τα βάλω αφού φτιάξω το ενυδρείο.

Όσο για το γιατί θέλω να βάλω κι άλλα ψάρια, βρε παιδιά όλα τα μέλη του φόρουμ μόνο ένα είδος έχουν; Και αν ναι, είναι θέμα γούστου φαντάζομαι. Φιλικά πάντα! Αλλά είμαι πολύ δεκτική στο να ακούσω και να ακολουθήσω συμβουλές όταν έχουν να κάνουν με την ποιοτητα ζωής των κατοικιδίων μου (έχω αρκετά, εκτός από τα ψάρια).
Για το αν θα ήθελα και κάτι άλλο (συμβατό) να ομορφαίνει το ενυδρείο, ελπίζω να μην είναι κατακριτέο. Τα μωρά θα τα δίνω σε ενυδρειόφιλους, άλλωστε διάβασα ότι πρέπει να γίνονται αλλαγές στα αίματα. Αν είχα την επιλογή να μην μπλέκω με αναπαραγωγές, θα το έκανα. Δεν έχω πρεμούρα! Απλώς εξαρχής μου αποκλείστηκε το γεγονός να πάρω μόνο αρσενικά γκάππυ, ολοι μιλούσαν για χαρέμια, άρα αναγκαστικά θα γεννάνε. Πάντως αν υπήρχε τρόπος να μη γεννάνε, δεν θα με χαλούσε, μου αρκεί ένας μικρός πληθυσμός από 10-15 ψαράκια.

Θα αφαιρέσω σύντομα τα νέον και τα κόρυ, ευχαριστώ για τις συμβουλές και πάλι.

Υγ. κανείς δε γεννήθηκε γνωρίζοντας τα πάντα και μην κάνοντας λάθη, γι αυτό ρωτάμε άλλωστε εδώ μεσα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 10 queries