Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 18-09-12, 17:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, σαν πολύ ως εντελός αρχάριος...
3 σκαλάρια μπορούμε να έχουμε ή πάνε ζεύγη - ζηγά (2-4-6 κτλ);
Σκαλάρια εννοούμε μόνο τα αγγελόψαρα και αν όχι μπορούμε να βάλουμε ένα ζεύγος απο αγγελόψαρα και ένα ζεύγος απο ένα άλλο είδος (πάντα για σκαλάρια μιλάω) ;
Ζητώ συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου είναι χαζές, απλά δεν γνωρίζω.....
Ολα μπορουν να γινουν.
Το συνηθες ομως λογω "κατασκευης", αφου τα ψαρια ειναι κιχλιδες και κοπαδοψαρα ταυτοχρονως, συμβαινει να ζουν σε ομαδες (για ενυδρειο μινιμουμ 7-8 ατομα, για να σπαει η επιθετικοτητα μεταξυ τους και να μη τραβαει τα δεινα ο ιδιος ενας αδυναμος κρικος συνεχως).
Επισης μπορει να ειναι κοπαδοψαρα, αλλα ζουν ιεραρχικα, και θελει το καθενα το δικο του χωρο και τη δικη του σειρα στα δωρα της ζωης οπως η σιτηση και το ζευγαρωμα.
Απο την αλλη οταν ειναι σε φαση αναπαραγωγης ενα ζευγαρι, ξεκοβει απο την ομαδα μεχρι να εκπληρωσει τα αναπαραγωγικα του ενστικτα και να μεγαλωσει τα μωρα του.

Σκεψου τωρα βαση της λογικης, πως μπορουν να γινουν αυτα, με καλες πιθανοτητες επιτυχιας στο σπιτι μας
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01404 seconds with 11 queries