Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #65  
Παλιά 14-09-12, 21:57
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Σπυρο, πραγματι το ενυδρειο του Μιχαλη ειναι ισως το μοναδικο 'μεγαλο' ενυδρειο που εχει γινει παρουσιαση.
Ειναι ομως αυτο το 1ο του ενυδρειο; Αυτο που θελω να πω, οτι ειναι μαλλον σπανια η περιπτωση, καποιος αρχαριος να ξεκινησει με ενα μεγαλο ενυδρειο, γιατι απλα ετυχε να του κανουν δωρο χρυσοψαρα και τα συμπαθησε. Καμια...συμβουλη για βυθο;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον κοιτα, καπου μετα τους Αγ. Αναργυρους στο τερμα της Θηβων και μετα αριστερα υπαρχει ενα απιστευτο παρκο -η καλυτερη Σαββατιατικη εξορμηση- που λεγεται Παρκο Τριτση Ηλιον.
Εκει μεσα σε ενα απιστευτα ομορφο δασακι με καφετεριες, εκθεση ερπετων, παιδοτοπο, κλ κτλ κτλ εχει και μια τεραστια τεχνητη λιμνη καποιων τετραγωνικων χιλιομετρων η οποια ειναι γεματη comets και comon χρυσοψαρα τα οποια θα τα δεις μεσα σε ενα υγειεστατο νερο φουλ στην πρασσινη αλγη να πηγαινοερχονται κατα κοπαδια.
Το ολο project μαλιστα στηριζει τη φιλτρανση του σε ενα "φυσικο φιλτρο" τουλαχιστο 3 χιλιομετρων το οποιο οπως εχω καταλαβει απο τη λογικη του αφρισματος λειτουργει και σαν skimmer και μετα επιστρεψει το νερο με αντλια.

Αν πας μια βολτιτσα δες πως ειναι αυτα τα ψαρια, και παρε και το ψαρακι σου να δει κι αυτο.

Μετα γυρνωντας σπιτι σταματα σε εναν απο αυτους τους απαισιους πλανωδιους που πουλανε χρυσοψαρα για γυαλες, παρε δυο τρια ...τεσσερα fancy (να σωθουν κι ολας) και βαλτα στο 180ρι σου και θα εισαι και εσυ ικανοποιημενος που θα εχεις κανει 3 καλες πραξεις και αυτα...
Τωρα μιλας σωστα. Εχω ακουστα για το παρκο, αλλα δεν ηξερα οτι στην λιμνη του εχει χρυσοψαρα.
Απλα εχω 'δεθει' με το μικρο και δεν θελω ακομα να το αποχωριστω. Ισως καποια στιγμη ομως το κανω. Και αυτο θα γινει οταν οχι απλα μου το λενε αλλοι, οταν 'καταλαβω' κι εγω οτι ετσι θα ειναι και το καλυτερο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lionor : 14-09-12 στις 21:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 11 queries