Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 14-09-12, 21:05
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Το καινουργιο ενυδρειο, εχει εγγυηση, κι αμα χανει τους το πας πισω (εχω αμφιβολιες για το αν καλυπτει ή οχι η εγγυηση). Αν το παρεις μεταχειρισμενο, τι να συζητησεις; Καταρχην, σιγουρα θα το εχει αδειασει, γιατι φυσικα προσδοκα να το δωσει αμεσα, εφοσον πας και το δεις. Μετα σιγα μην κατσει να 'συζητησει' μαζι σου γιατι χανει νερα.

Αληθεια, υπαρχει κανενας φιλος εδω στο φορουμ, που να εχει κομετ σε ενυδρειο, σε μεγαλο μεγεθος; 20-30εκ. Πολυ αμφιβαλλω, κι αν υπαρχει θα ειναι καποιος που εχει εμπειρια και ξερει πως να αντιμετωπισει δυσκολιες (αρρωστιες κλπ)

Αρα χρειαζεται βαρελι τελικα. Μα αν θελω βαρελι των 100 λιτρων ας πουμε, που να το βαλω αυτο; Και ποσες ωρες θα θελει για να ερθει σε θερμοκρασια χωρου; Γι αυτο πριν ελεγα οτι θελω ενα 'απλο' ενυδρειο

Θυμαμαι οταν πρωτομπηκα εδω, ειπα το εξης: οτι δεν προκειται να δωσω 200 ευρω για ενυδρειο. Οποτε ποτε μην λες ποτε. Οπως ξεκινησα με ενα πλαστικο κουτι και στην πορεια ειδα οτι μ αρεσει το χομπυ, ετσι σκεφτηκα να συνεχισω και τωρα και στο μελλον βλεποντας και κανοντας. Οπως ειχες πει καποια φορα: ή παιρνεις αο την αρχη ενα μεγαλο ενυδρειο ή το πας σιγα-σιγα

Πληρες 180 λιτρο ενυδρειο με τιμη 300 κατι ευρω, δεν βρισκω. Μιλαμε για καινουργιο παντα. Ολες αυτες τις μερες το ψαχνω. Θελω να πιστευω οτι δεν θα τα 'κλαιω' τα λεφτα. Και στην τελικη αν μετανοιωσω για κατι, το δινω

Κι εγω ειπα και ξαναειπα, και εχει μαλλιασει η...γλωσσα μου, οτι δεν ψαχνω το τελειο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
lionor εγω αυτο που καταλαβαινω απ ολα οσα λες ειναι πως απλα σου εχει γυαλισει τοσο πολυ το rio180 και απλα θες ενα τριγκαρισμα (καποιος να σου πει παρτο) για να πας να το αγορασεις.
Το εχεις ερωτευτει τοσο που οτι και να σου δωσουν εσυ στο μυαλο σου θα εχεις το rio180...


Ε παρτο λοιπον αφου σου αρεσει τοσο, δωσε το ψαρακι σε καποιον που εχει λιμνη η αστο σε καποια δημοσια λιμνη με αλλα comets και βρες ψαρακια που να σ αρεσουν και να κανουν γι αυτα τα λιτρα κι ολα θα ειναι μια χαρα και ολοι ευχαριστημενοι και σταματα να αναρωτιεσαι ποσοι εχουν τεραστια ενυδρεια με χρυσοψαρα. Η απαντηση ειναι ΠΟΛΛΟΙ! (αν και οι περισσοτεροι εχουν κανονικες λιμνες κι οχι ενυδρεια) Ολοι οσοι θελουν τετοια ειδη τετοια λιτρα εχουν, 500, 600, 700 κτλ κτλ κι αν θελουν ακομα πιο μεγαλα ειδη (πχ κοι ) πανε σε 2000 λιτρα και πανω (που ειναι και παλι στριμωγμα) διαφορετικα εχουν fancy

Εσυ λοιπον που δεν ερωτευεσαι ευκολα, προτεινε μου μια εναλλακτικη λυση, στα ιδια ή λιγοτερα χρηματα, και ευχαριστως το συζητω.
Ολοι οσοι θελουν σαφως, εγω ομως εχω πει χιλιαδες φορες, οτι δεν το επελεξα, ετυχε να μου το κανουνε δωρο.
Και αφου υπαρχουν πολλοι με 500-600λιτρα, θελω σε παρακαλω πολυ να μου πεις 2-3 ενεργα μελη, να δω κι εγω τι ενυδρεια εχουν, να παρω και καμια ιδεα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lionor : 14-09-12 στις 21:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03200 seconds with 10 queries